Kopegim Tasmayi Gorunce Korkudan Saklanmaya Basliyor

buddyy

disariya cikarmak istedim , tasmayi gorunce hemen saklanmaya basliyor , tasmayi taktim ama degil yurumek kipirdamiyor bile , yardimci olabilirmisiniz

17 CEVAP

buddyy

tuba hanim , cok tessekur ederim alhamdulillah bizde muslumaniz, hata hocalik dersi verenlerden de daha iyi biliriz , ama benim sordugum soru ile alaksi yok onun cevabi,
cok tesekur ederim hemen oyle yapiyorum :))

patkam

Köpeğiniz kaç aylık?

yetişkin aldıysan tasma benzeri kayışla dövmüşler büyük ihtimalle.profesyonel eğitim lazım bir çiftliğe götür.

buddyy

2.5 aylik , yetiskin almadim 2sefer kayisla ben korkutum onu ondan olabilirmi .. :(

tubanur

Yapabileceğiniz en büyük hatayı yapmışsınız onu korkutarak. Bunu yapmış olmanız için geçerli bir sebep yok ama neden yaptınız acaba???

evet zarar vermişsen korkar ve büyüyünce yozlaşır sakın o yaştaki hayvanı korkutma bide ırkı nedir.

patkam

Evet köpeğinizi korkuttuğunuz için olabilir peki neden böyle birşey yaptınız?

buddyy

iftar sofrasini kurtmustuk ki tam agizyla butun sofra nin bezini yere ati tatli yemeye calisiyordu o yuzden yakinimda tasma vardi yere vurdum ama ona vurmadim tabi, cozum ne olabilir sizce

buddyy

irki - Akita

patkam

Her ne olursa olsun kendinizden aciz olan bir varlığı korkutmak en büyük günahlardandır hemen tövbe edin

buddyy

ya arkadasim bukadar dramatize etme , korkutamak amacli degil birdaha yapmamasi amacli yaptim, benim yapitigm yanlis tabi ama sonuca nasil varabilirim diye yardim almaya calisiyorum

patkam

Bukadar dramatize etme diye bir konuşma hakkın yok sen kimsin de böyle konuşabiliyorsun? üstelik ben kötü birşeyde söylemedim sadece tövbe edin Allah'ın yarattığı sessiz kulları korkutmayın demek istedim

patkam

Adı üstünde onlar hayvan akılları yokki ne yaptığını bilsinler

buddyy

tesekur ederim hocam :) allah sevabiniza yazsin inshallah , birde tasma konusnda yardimci olsaydiniz keske

patkam

İslamla dalga geçmeyiniz... İyi günler dilerim