Yaş Mamayı Hangi Sıklıkla Veriyorsunuz? :)

britishoglum

Arkadaşlar hangi sıklıkla yaş mama veriyorsunuz. Benimki çok seviyor ya hu:) :) ne sıklıkla versem bilemedim:)

19 CEVAP

sarmanbirkedi

Günde en az 50 gr şart. Yaş mama şu oranıyla tabiri caizse ne zaman verirseniz bobreklerini yıkar . Kuru mama daha çok verilmeli lafı sadece pazarlama stratejisidir kedinizin böbrek sağlığı için günde en az 50 gr sart

Cansumuezza

İmkan varsa hergün.Hayvancağızlara haftada bir kere yaş mama verip bir süre sonra yok böbrek taşı oldu yok idrar yolu tıkandı diye buralarda çare ariyorlar sonra. Yaş mama kuru mamadan çok çok daha sağlıklıdır

britishoglum

Çok güzel söylediniz. Her gün kuru mama vermek, bi insanın her gün sadece ekmek yemesi gibi bir şey geliyor bana. Zaten yaş mamayı kuru mamadan daha çok seviyor ve iştahla yiyor.

Cansumuezza

ND yiyor mu? Çoğu kedi yemiyorda.evet 85 gr alip ikiye bolersen daha iyi olur. Schesir öneriyorum şiddetle :)

Sselin1

Onurtemiz schesir hem daha hesapli hem kediler daha cok seviyor. Bazi günler Evde kendinizde haslayip verebilirsiniz. Haftada 3-4 konserve bütceyi aşabilir çünkü :)

AsenaCicek

Haftada 1-2

Cansumuezza

İmkan varsa hergün.Hayvancağızlara haftada bir kere yaş mama verip bir süre sonra yok böbrek taşı oldu yok idrar yolu tıkandı diye buralarda çare ariyorlar sonra. Yaş mama kuru mamadan çok çok daha sağlıklıdır

Ama aşırıya kaçmayın dişlerinde çürüme yapabilir ya da olmaması için günlük fırçalayabilirsiniz

onurtemiz

Artık Galiba her gün kaşıkla kuru mamasına karıştıracağım. Bir büyük konserve ( 300-400 gr) açıldıktan sonra kaç gün de bitmeli? Örneğin 300 gr aldık konserve haftalık olarak her gün verirsem parça parça 43gr yapar. 7 gün de sıkıntı olur mu konserveye?

Cansumuezza

@onur en fazla iki günde bitmesi gerek

onurtemiz

O halde büyük konserve almak mantıklı değil. Küçükleri alıp ikiye bölmek mi gereki? ND mesela şu an gözümde en kalitelisi yaş mama olarak. 80 gr. İki güne mi böleyim onu

yasminackz

bir paketi 2 ye bölüp 1 haftada veriyorum bazen yaş mama vermeyip tavuk balık haşlıyorum

Genelde haftada bir ama arada ikide olabiliyor

dilaraxx

Hergun kuruyla karistirip verdiğim de oluyor

dilaraxx

@onurtemiz
onlar hemen bozuluyor 2-3 günde felan ben bitmemişse de atıyorum koku almasam da bozuk olduğuna dair