Sokak Kedisinde Hastalık

dilanabanoz

Sürekli bizim bahçede olan bir kedi var 3-4 aylık tahminen. uzun zamandır hiç geçmeyen bir öksürüğü var bütün vücudu kasılarak öksürmek hıçkırmak arası bir ses çıkarıyor. Nefes alış verişi de bir tuhaf, sanki astımı olan kediler gibi. bugün mama verdim mamasını yerken iki kere öğürdü. baktım bir gözünden de yaş geliyor. ne yapmalıyım?

5 CEVAP

Anonymus552223

Soguk alginligi olabilir, belirtileri veterinere anlatip ilac alabilirsiniz

LadyAndCat

Dilanabanoz;
Tek yapabileceğin veterinere götürmek...
Hayvan doktoru bakmalı.
Umarım basit bir hastalığı vardır ve iyi olur.

dilanabanoz

veterinere götürebilecek bir bütçem yok maalesef :( acaba barınaklarda tedavisi yapılabilir mi?

muffincookie

Bazı özel veterinerler sokak kedisine ücretsiz bakıyor.Ben bir kere acilen götürdüm (ya da 2-3 kez :) ve ücret almadan baktı tedavi etti.Tabi eğer ilaç (ufak aşılar değil) yazarsa biz alrız

Tsubasa9

Fatih hayvan hastanesi sokak kedilerine ücretsiz ya da çok cuzi bir miktarda bakıyo. Ayrıca veterinerleri bilgili ve ilgili. Oraya götürseniz