Kedi Pençelemesiii (Baya Penceleme)

Nilaymercan

Basta
Herkesten Cok ozur diliyorum bu görüntüyü paylaştigim icin

Carsaf katliyordum havalaninca icine girdi şımardı kendi kendine oyun oynadi o sıra fazla hareketlendi takla atti ve ayak patisiyle suratimi bu hâle getirdi hafif şişlik var ve tirnakladigi her yer daha sonrasinda ağrılı bi hal aliyor.

Muhakkak iz kalacak ama en aza indirilmesini saglayan bi krem onerebilirmisiniz.
Ve tetanoz yaptırmalıyım

25 CEVAP

Cansumuezza

Arkadaşlar ne diyorsunuz ya kuduz mu kaldi Allah aşkına :Dd

yasminackz

eğer aşısı yoksa görünün derim yazın tatile gittiğim sitede bir kedi vardı severken koluma atlamıştı aynı bu şekil her yerim kan ve şiş içinde kaldı hastaneye gittim doktor kedilerde binde bir ihtimal olur ama istersen 5 aşı vereyim dedi 3 tanesini kullandıktan sonra kediye bir şey olmazsa seninde iğne olmana gerek yok dedi kedinin sahibi ile göürştüm kediye bir şey olmadı fakat aşısı yoktu içim rahat etsin diye aşının 5 tanesini de yaptırdım bu arada iz kalmaması için baticon ile yarayı temizleyin akşam yatmadan önce de silverdin sürün iyi gelecektir

Nilaymercan

Cook tesekkur ederim bende kuduz biliyodum ama doktor illa tetanoz diyince bende tamam dedim :)
Bizlere kuduz yapılıyor mu peki

Mirtip

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Uygulayacağınız kremlere vs ek olarak, yara iyileşmeye başlayınca iz kalmaması için kantaron yağını öneririm. (Kullanacak olursanız, önce ufak bir yerde test edin, alerji yapıp yapmadığını.)

Natkarat

Kuduz için gerek yok. Ola ki şüpheniz var diyelim 1 hafta kediyi gözlemlemeniz yeterlidir. Tetanoz mutlaka olmanızı tavsiye ederim. Son 5 yıl içinde yaptırmadıysanız zaten yaptırın, yaptırdıysanız fakat son 1 yıldan kısa olmak üzere yakın zamanda değilse yine tetanoz aşısı yaptırın. Kısaca tetanozu kesin yaptırın.

Anonymus552223

Kuduz demek istediniz sanirim, gerek yok. Cok gecmis olsun, oynarken gaza gelmis demekki oluyor boyle kazalar arada

Nilaymercan

Kedimin karması ve mantari dışında bi aşısı yok
Kuduzuda en kisa zamanda yaptırayım ne olur ne olmaz tedbir amacli

yasminackz

evet kuduz bizlere de oluyor benim olduğum aşı da kuduz aşısı idi.

Anonymus552223

Kedinizin kuduz ihtimali yok, kuduzlu bir fare falan yemediyse.. zaten coktan ölurdu kuduz olsa bile. Zaten kuduzun bulasmasi icin tirmaladigi yere kuduzlu salyasinin da degmesi lazim. Bence bosuna ilac almayim

Nilaymercan

Onerileriniz icin coook teşekkür ederim hepsini uygulayacagim :)

bihtercik

öncelikle geçmiş olsun
kantaron yağı öneriyorum kesinlikle lekelere birebir.
daha sonra madecasol krem

lwb

Aşı falan yaptırmanıza gerek yok, aynısı benim de başıma geldi yanlamasına uzundu hem de çenem boyunca.
Kabuk tutup, geçmeye baş gösterdiği zaman madecassol sürün düzenli, hiçbirşey kalmaz

Uygi

Bence de dediklerini uygulayın

Ben de yakın zamanda yeni sahiplendiğim kediyle böyle bir durum yaşadım. Tutayım derken korktu ısırığıyla tırnağımın kenarını etten ayırdı :( Isırdığı yer şişti ve biraz iltihap akıyordu. Aile hekimi antibiyotikli bir merhem(furacin) verdi ve kısa sürede iyileşti. Bu benim tavsiyem ama siz yine de eczacıya danışın :)

BalliBadem

Tırnaklarını kesin