Kedi Kumu Önerisi

Fel__2

Patilere yapışıp etrafa çok dağılmayacak iri taneli kum öneriniz var mı?
Kış olduğu için tuvaleti şuan oturma odamızda 3 farklı marka kullandım 3üde etrafa çok dağılıyor.

19 CEVAP

Mirtip

1 kere yanlışlıkla iri taneli kum almıştım, koku hapsetmesi ve topaklanması çok kötüydü.
İnce olanla karıştırarak kullanıp bitirdim. Markayı hatırlayamıyorum, o kadar kötüydü ki, sanırım hafızamdan komple silmişim:)

Catloveerr

Vancat kaba dökerken azıcık değil felaket tozutuyor

Bellasmom

Ben ince taneli kum kullanıyorum size kum önerisinde bulunamam ancak kum kutusunun önüne kedi paspası alabilirsiniz ince taneli kumun bile yayılmasını önlüyor.

NidaE

Kapalı tuvalet kullaniyorsaniz kapısını duvara çevirip onune de paspas koyarsanız dağılan kum problemini tamamen bitirebilirsiniz

LadyAndCat

Fel_2;
İri taneli kum pati aralarına giriyor çıkarmak için silkeliyorlar ve yerleri çizebiliyor.
Bana ince kum daha iyi geliyor hem topaklanması fazla hem de kocaman kocaman taş gibi değil.
İnce kum olarak ak kum kullanıyorum.

fadime35

Magicsand ince tanelisini iki üç haftadır kullanıyorum. Çok memnunum.

hcerenk

vancat'e nasıl tozutmuyor deniliyor anlamadım ya. benim HBurada'dan aldığım 10 kg aloevera kokulu vancat kum değil resmen undu.

mavitilki

Natural Bastet tek geçerim. Tozutmuyor, kolay kolay dağılmıyor ve mükemmel koku tutuyor ayrıca kediniz için de çok sağlıklı. Yalnız bazı kediler çam peleti olduğu için ani geçiş yapamıyorlarmış başta bentonitle karıştırarak verirseniz daha kolay geçiş yapacaktır.

Alaracatlover

@Fel_2 eğer bütcdm var diyorsan Suzi. Online kedi bulağındaki organik pelet kedi kumundan, Bentonit istiyorsan everclean, sanicat, reflec yok orta haliyim diyorsan akkum, proplan, perfect carbonlu yok diyorsan Champion. Benim tavsiyem Akkum bebek pudralı.

Vancat bence mükemmel bir kum topaklaması süper hemde ucuz bir kum tozutmasıda yok sadece kumu tuvaletine dökerken azcık tozuyor

Uygi

Biz kedimiz için reflex kullanıyoruz. Hem patilerinin aradına kaçmıyor hemde güzel kokuyor. Hiç dışkı kokusu gelmiyor. Biz reflexten memnunuz. Siz değerlendirin istiyorsanın ;)

BalliBadem

Clear cat dağılmıyor

@catloveerr ben dökerken aşırı yavaş döküyorum o yüzden tozmuyor

Uygi

Reflex etrafa çok dağılmıyor. Ham çok büyük taneli değil çok az da değil. Biz memnunuz

BurakSph

Van cat kullandım taneleri kalındı. Toz durumu yok denecek kadar az daha sonra pro line ince taneli parfümlü kuma geçtim. Hem tuvalet mis gibi koktu hem paspas kullandığım için etrafa taneler dökülmedi hemde müthiş topaklanma yapıyor. Sadece kürekle pisliği alırken hızlı hareket etmeyin toz oluyor