Kısırlaştırma

sutlacsmom

5 aylık dişi bir Ankara kedim var 2.5-2.7 kg arasında kilosu. Kedimi ne zaman kısırlaştırmam gerek bu konuda çok soru işaretlerim var. İlk kızgınlığına girmeli mi yoksa hiç girmemeli mi?

9 CEVAP

Kevserhaksever

Veteriner hekiminize sormanızı öneririm. Kedinizin gelişimine göre size yapalım ya da yapmayalım diyecektir. :)

Dilek2101

Benim de 5 aylık ankara kedisi kızım var. Birkaç veterinere sordum 7 8 aylıkken kısırlaştırabilirsiniz, 5 ay kısırlaştırma için erken demişlerdi. Bende nisan ortalarında kısırlaştırmayı düşünüyorum

Ebrarh

bizim kedi de 7 8 aylık gibi kısırlaştırıldı hatta okadar ağır Bi kızgınlık atlattı ki biter bitmez yaptırdık çıldırmıştı kedi çünkü, umarım hafif bir şekilde atlatır sizinki

Hiç kızgınlığa girmeden kısırlaştırın 6 ayı geçince kısırlaştırabilirsiniz

LadyAndCat

2 kiloyu geçince ve 6 aylık olunca kısırlaştırılabilir.
Erkekler daha farklı oluyor bu kafanızı karıştırmasın.
1 ay sonra kısırlaştırmanız uygun olabilir. Kedinizin kızgınlık geçirmesini beklemenize gerek yok.
Ben kısırlaştırma için randevu almıştım o arada kızgınlığa girdi :))
Kızgınlığını beklemenize gerek yok bilimsel olarak...

Korkmayın endişelenmeyin siz stres olursanız o da olur filtre kısmına kısırlaştırma yazıp önceki soru cevaplardan önerilere bakabilirsiniz :)

Htcozlp

https://www.suzionline.com/kedi-sagligi/kediler-ne-zaman-kisirlastirilmali-kedi-kisirlastirma-yasi/
bunu okumanızı tavsiye ederim ,birkaç veterinerle de konuşursanız sizin için daha iyi olur :)

sutlacsmom

Çok korkuyorum bu dönemden nasıl geçireceğiz bilemiyorum. Veteriner önerisi var mı acaba İstanbul Avrupa yakası yada Tekirdağ’dan

Bende ocağın 18 inde erkek kedimi kısırlaştırdım ama kız kedilerde tabi biraz daha zor oluyor erkek kediler akşam tekrar eski haline dönüyor ama kız kediler için en az 1 hafta...
Kısırlaştırmadan önce veteriner kediye kan tahlili yapsın bu çok önemli kan tahlili yaptırmadığı için ölen çok kedi var