Kedimin Uyku Problemi

Merhaba
9 aylık British sahibiyim kedim evde olmama rağmen gündüzleri devamlı uyuyor. Uyandırıyorum oyun oynatmak için kaçıp uyuyor. geceleri ise hep ayakta oyun oynamak istiyor.. haliyle beni hiç uyutmuyor. Bu durum beni çok fazla rahatsız ediyor. Geceleri 5 kez uyanır oldum kıyamıyorumda ne yapabilirim sizce yardıma gerçekten çok ihtiyacım var ?

3 CEVAP

Cansumuezza

Ona bir kardeş sahiplenirseniz birlikte kudururlar geceleri :)

Bellasmom

Arkadaşın da dediği gibi tek çözüm gündüz enerjisini atmasını sağlamak. Gündüz uyumasına izin vermeyin inatla uyandırın, oynatın. Geceleri hala uyumayıp sizi uyandırırsa odanıza almayın bir süre sonra düzene girecektir.

LadyAndCat

Zeynep Hanım;
Anlattığınız durum birçok kedi sahibinin/sahibesinin başına geliyor herkeste durum aynı. Gececi varlıklar kediler. Gece daha enerjik oluyorlar. Sabah ve akşam beslenme saatleri belli olsun akşam yemekten sonra oynarsınız sonra da uyur. Tek çözüm gün içinde koşup enerjisini atması...