Kedimde Mantar Var Lütfen Yardım Edin Ne Yapmalıyım

Miyumiyuu

Kedimi bugün veterinere götürdüm ve boynunda mantar fark ettik veteriner çok ileri düzeyde olmadığını belirtti ve şırıngaya turuncu-sarı renkli bir ilaç hazırladı bunu sadece akşamları süreceğimizi söyledi az önce sürdük fakat mantarlı bölge kıpkırmızı oldu üstündeki ölü deriler düştü aynı yara gibi oldu kızarıklığı geçirmek için ne yapabilirim, yoksa bunlar ilacın işe yaradığını mı gösteriyor??

7 CEVAP

Heduman

Ben travazol krem aldım mantar için iyi geliyor ayrıca kantron yağı da çok etkili oluyor bizdede vardı bayağı iyilestirdi.ama tabiki bağışıklık sistemini ile çok ilgisi var güçlendikçe mantar riski azalıyor.

gulatakan

su an benm kedım de antar tedavısı goruyor ve ılacını surdugumde kızarıyor o bölge.sabaha beyazlamıs oluyor.

ecosın bu mevsımde onermedı hekım,zaten ben de korkuyordum üşücek diye.çünkü ecosıni suda erıtıp yıkıyorsunuz kedıyı,o sekıle havluya dahı sarmadan kendı kendıne kuruması gerekıyor.ev ne kadar sıcak olursa olsun üşütme ihtimali çok yüksek.

o yuzden mantar asısı oldu 1 doz.15 gun ya da bır ay sonra ıkıncı doz olacak.bu arada da terbısıl hap 1/4 hergun ve zalaın sprey sabah aksam kullanmaya basladık.umarım kısa surede atlatırlar

Miyumiyuu

@gulatakan
Bu mevsimde yıkamak bana da pek doğru gelmedi kedim zaten daha küçük başka hastalıkları olup daha fazla yıpransın istemiyorum veterinerimiz bizde aşıya gerek duymadı 10-15 günde büyük iyileşme olacağını belirtti daha mantar oluşumu çok yeniymiş sanırım bize de crystalin adında bir sprey verdi oranın temiz kalması için..
Size de geçmiş olsun..

gulatakan

tesekkur ederız.crystalın bız de cok basındayken henuz mantar oldugu bıle anlasılmıyorken kullandık ama sadece klınıkte sıkıldı.hatta veterıner hekım bu spreyın cok etkılı oldugunu mantarı erken evrede gecırdıgını soyledı.kendınde egzama cıkınca da sıkıyormus,gecıyormuş.basında yakalamanız cok ıyı sıze de gecmıs olsun

lwb

İlaç hakkında bir fikrim yok, ben genelde ecosin öneriyorum.
Bağışıklık güçlendirici de kullanmayı unutmayın

Miyumiyuu

@heduman
Aynı krem bizde de vardı fakat veterinerimiz ilacı farklı ilaçlara karıştırarak kendi hazırladı ve ölü derileri temizledi fakat yarası çok kızardı ondan dolayı biraz endişeleniyorum..
Bağışıklık güçlendirici olması için gimcat multivitamin veriyorum fakat ayrı olarak yapacağım başka bir şey var mı?

lwb

Gimcat yeterli güçlendirici değil, phytomins kullanmanızı öneririm