Kedim Her Gün Yaş Mama Yiyebilir Mi?

Uygi

Kedim her gün kuru mama ile karıştırılmış yaş mama yiyor. 3 günde bir, bir yaş mama paketini bitiriyor. Yaklaşık her gün kuru mamanın içine bir yemek kaşığı yaş mama ekleyip karıştırıyoruz. Sizce böyle yemesinin sakıncası var mı?

7 CEVAP

gulatakan

yaş mamanız kalıtelıyse,içinde katkı maddesı yoksa yıyebılıyor.
ama whıskas,felıx,bonnıe gıbı ıcınde en fazla %10 et olan bır yas mama ıse haftada bır-ıkıden fazla onerılmıyor.

sarmanbirkedi

Eğer kaliteli bir mamayla en doğrusu budur zaten . Kuru mamada su oranı çok az olduğu için kediler her ne kadar su icse de az kalır. Yaş mama bir nevi bobreklerini temizler.

lwb

Hiçbir sakınca yok, en sağlıklısı.
Yalnız diş bakımına da özen gösterin

Sselin1

Schesir, n&d, gimcat, naturea, animonda ocean, nutri feline, chefs choice(tahilsiz) gibi mamalardan istediginiz kadar verebilirsiniz. Ama bunlara butcem yetmez derseniz evde tavuk cigeri, tavuk, yumurta, et vb. az suda haslayip verebilirsiniz.

lwb

Nasıl 15 günde 1?
Sürekli kuru ekmekle beslendiğinizi düşünün sadece.
Böbrek fonksiyonları su tüketimine bağlıdır ve altında çıkması zaten yetersiz olduğunu gösterir. Kaliteli bir yaş mama böbrek ve idrar yolları dostudur.
Şaşıyorum bu veterinerlere gerçekten

bskkrky

Bende böyle yapıyordum veteriner maksimum 15 günde 1 vermem gerektiğini yoksa böbrekler için ilerleyen dönemlerde sorun olabileceğini söyledi. test yaptırdığımda da böbrek fonksiyonları biraz normalin altında Çıktı. Ben gourmet, hills i/d, schesir ve gelicek kullanıyordum

BalliBadem

@bskkrky
Hiç mi mantık yürütmediniz off
Şimdi şöyle diyeyim siz çorba mı içerseniz böbrekleriniz düzgün çalışır makarna yerseniz mi? Tabiki çorba içerseniz (bildiğinizi umuyorum) bu örnekte yaş mama çorba kuru mama makarna oluyor kedinizin böbreklerinin normalin altında çıkması da bu yüzden günlük 50 gr yaş mama verin yada evde hazırlayıp ondan verin 50-100 gr