Kedim Merdivenden İnmeye Korkuyor.

Merhaba. Kedim 2 buçuk aylık ve daha 2 buçuk haftadır benim le beraber evim dublex ve tahtadan merdivenim var kedim üst kata alıştı yatağı yemeği üst katta aşağı kata inmesini istiyorum fakat merdivenlere hiç yanaşmıyor bir kere kucağımda indiriyim dedim çok fazla korktu miyavladı ve indiremedim merdivenlere mama koydum merdivenin başına koydum fakat yine inmedi bu konuda ne yapabilirim neden böyle yaptığını anlayamiyorum

3 CEVAP

Mirtip

Aşağıyı tanımadığı için korkuyor muhtemelen. Siz miyavlasa da kucağınızda indirin. Aşağıya inince yaş mama verebilirsiniz bir miktar.. Sonrasında kendisi keşfetsin, dolaşsın, oyun oynayın, istediğinde yukarı çıksın. Yani ben olsam böyle yapardım:)

Natkarat

Çay altlıklarına azar azar yaş mamayı bölün ve her basamağa koyun. Yalnız bunu yaparken o öğün kuru mama vermeyin ve acıksın. Teker teker ine ine yiyecektir emin olabilirsiniz. :)

Bence zamanla alışır daha alalı 2 hafta olmuş kediler ilk başta korkarlar ben kedimi ilk aldığımda odamdaydı odamdan çıkmazdı zamanla alıştı