Sevimli dostunun her ihtiyacında petlebi.com hep yanında!

PETLEBİ GÜVENCESİYLE, HIZLI KARGO ve EN UYGUN FİYATLAR

kedim hala bana alışmadı

kubraykin
kubraykin

2129


yaklaşık 3 hafta önce eve getirdim maması yatağı kum kabı her şeyi var kum kabını kullanıyor yatağında yatıyor bir düzeni var artık eve alıştı.
Veterinere götürüp aşılarını yaptırmam gerekiyor ama kesinlikle yanıma yaklaşmıyor sürekli kaçıyor elime almaya çalıştığımda tırmalıyor ısırıyor. kedimin beni sevmesi yanıma gelmesi için ne yapabilirim?

18 Cevap

tubanur
tubanur

120464


Size güvenmiyor olabilir. Güvenini kazanmalısınız ve ona zarar vermeyeceğinizi anlamalı. Mama kaplarını kaldırıp elinizden yemek yedirmeyi deneyebilirsiniz. (aç olması lazım tabi) İlgisini çekecek oyuncaklar da yardımcı olur.

Badems
Badems

12123


Sadece veterinere götürmek isterken mi yapıyor bunu yoksa size hiç mi yanaşmıyor ? Veterinere götürmek isterken yapıyor ise korkuyordur ki benim kedim 1.5 senedir bunu yapıyor. Benle uyur, hangi odaya gidersem yanımdadır, nerde oturursam kucağımda biter ama veterineri nasıl hissediyor hiç anlayamadım bugüne kadar ne zaman yanaşsam kutusuna koymak için gitmemiz saatleri buluyor. Eğer hep böyle ise; Tubanur'un da dediği gibi güvenini kazanmanız gerekiyor, siz sahiplenmeden önce zarar vermiş olabilir mi birileri ? Bundan da olabilir. Ödül mamalar var taneli, onlarla kendinize çekebilirsiniz veya oyuncaklarla aynı şekilde.

kubraykin
kubraykin

2129


ilk geldiği zaman pire vardı pire spreyini sıkmak için baya uğraştım sanırım o zaman korktu benden. veterinerle bir alakası yok hep böyle yapıyor geldiğinde de çok korkaktı cok yaşlı bi teyzeden aldım yavru kedimi sanmıyorum benden önce bi zarar gördüğünü ama beni sürekli tırmalıyor hatta ısırmışlığı bile var çok asi aşısı falan yok henüz bende korkuyorum artık :((((( elimden yemek yerse bana alışır demek bunu öğrendiğime çok sevindim tubanur çok teşekkür ederim akşam mamasını biraz geç verip deneyeceğim bunu ama sanmıyorum elime geleceğini yemek için :((((

Badems
Badems

12123


Yavru kedilerin ısırıp tırmalaması çok normal ama sizden korkuyor olması garip. Oyuncaklarla kandırın siz en iyisi, bir de istediği kadar kaçsın tırmalasın onu kutusuna koyun bir şekilde aşılarının yapılması gerekiyor. Ben boğazımdan göbeğime kadar çizilmiştim :))

patkam
patkam

115790


Nedenini bilmiyorum ama sizden korkmasın diye ona ödül mamalar verin onla konuşun...v.b

tubanur
tubanur

120464


Eğer açsa mecburen sizin elinize gelecektir :) yalnız tek seferle olmaz 1 hafta falan devam etmeniz gerekiyor

kubraykin
kubraykin

2129


Yarın veterinere götüreceğim ama nasıl yakalayacam hiç bilmiyorum sürekli perdelere tırmanıyor kanepelerin içine saklanıyor hiç yaklastirmiyor :(

tubanur
tubanur

120464


Mama kaplarını neyle götürecekseniz onun içine koymayı deneyin isterseniz. Sürekli mamadan gidiyoruz ama aklıma başka bir şey gelmiyor :)

sbeyza
sbeyza

915


mama kabını elinizde tutup "gel" diyerek mama yerine doğru yürüyün. Ve kendi istediği zaman, hatta uyumaya yakın ya da uyanmasına yakın sevin nazikçe. Arada bir de ödül maması verin elinizle. Gerçek sevginizin kokusunu alınca tıpış tıpış gelecektir :)
Sevgiler...

polo
polo

9114


kediler sahiplerini kendisi seçermiş dedikleri dogruymuş demekki benim kedim eve geldikten bir kaç saat sonra yanıma geldi kucagıma çıktı bir iki yaladı bir dahada hiç gitmedi zaten sürekli dip dibeyiz yapışık ikizler gibi demekki buda şans işiymiş

Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız: Üye Ol Giriş Yap
866 Görüntüleme
18 Cevap
0 Pati

Sorunuz mu var?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor