Yavru Kedi Yaş Mama

altininannesi

4 aylık tekir kedime veteriner yaş mamayı 1 yaşına kadar vermemem gerektiğini söyledi.Burada verenler varmış galiba.Kedime kendim yaş mama yapıp verebilir miyim yoksa 1 yaşına kadar beklemeli miyim?

11 CEVAP

Niye bekleyesenizki bence o veterinerden kaçın nasıl veteriner oluyorlar anlamıyorum haftada 1 kez verebilirsiniz ben kedime 2 kez bile veriyorum

BalliBadem

Saçma bişey söylemiş hem kendiniz yapın aradada hazır olanlardan verin evde yapılan daha sağlıklı hazırlarda daha lezzetli ben haftanın 5 günü evde yaptığımdan veriyorum 2 günüde hazır olanlarda yarımşar paket veriyorum gün içerisindede kuru mama yiyor idrar yollarında ileride hastalık olmaması için önemli ve aylardır (neredeyse 1 senedir) böyle besliyorum ve bi sorun çıkmadı tüyleri güzelleşti haftada 1 dişlerini fırçalıyorum

BalliBadem

Kedim kısır ve hiç kısır mama kullanmadım (bu iyi bişey) yaş mama vermesem belki şuan kısır mama yiyen şişko kedi olurdu ama şu an kilosu çok iyi 7-8 aydır kısır
kedim 14-15 aylık
Mamaları buzluğa porsiyonlara bölüp atıyorum bizimki çorba gibi sevdiği için sıcak su ile karıştırıp veriyorum su içmeleri çok önemli gerçekten

BalliBadem

Bizimkini alıştırmam gerekmedi sakin bi kedi bimdeki çocuk diş fırçası güzel onu kullanıyorum macun olarakta hindistan cevizi yağı önce suyla fırçalıyorum sonra h.c yağıyla kaba su koyuyorum odada fırçalıyorum akan sudan korkar yoksa macundaki yağıda sonra çocuk macunuyla arındırıyorum
Sizinki uslu durmazsa parmak fırçası alın

altininannesi

Çok teşekkür ederim ya :')

BalliBadem

Erkek kediler idrar yolu problemine daha yatkın oluyorlar kısır mama kilo verdirmezse kısır mama yemeli ve erkek kediler daha yatkın olduğundan bol bol yaş mama yemeliler kedim 4.5-5 kg tekir calico dişi tabi doğru kilo kedinin boyuna yaşına cinsine göre değişir

altininannesi

Dişlerini fırçalamayı nasıl alıştırabilirim?

BalliBadem

Rica ederim

@ballibadem bende erkek kedimi 3.5 hafta önce kısırlaştırdım erkek kedilerde illa kısır mama kullanmak gerekiyor değil mi? Ve kediniz kaç kilo teşekkürler

Aynen öyle kısır mamaya alışmasını bekliyorum bende yavru mamasıyla kısır mamayı karıştırarak veriyorum

BalliBadem

ÖZÜR DİLERİM TARTI YOKTU BAYADIR BU GÜN TARTTIM 3.6 KG SU