Annesiz Yavru Kedi!!

Canselg

Az önce sitemizin bahçesinde bu yavruyu buldum, bulduğum yerde bir kadın orada uzun süredir tek başına miyavladığını söyledi. Etrafa bakındım ama ne anne kedi ne de başka bir yavru kedi bulabildim zaten yavru kirliydi annesi hiç yalayıp temizlememiş gibi. Göbek bağı düşmüş, gözleri Çapaklı ve açılmamış. Çok küçük. Daha önce hiç yavru kedi beslemedim ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. YouTube gördüğüm farklı birkaç yerden okuduğum şeyleri yaptım şırınga ile 2 damla ılık şekerli su verdim sonra süt, yumurta sarısı ve çok minik tereyağı karışımı verdim yine ılık bir şekilde. Şimdi uyuyor. Böyle yapın yazıyordu, umarım yanlış bir şey yapmamışımdır. Hiçbir bilgim yok gerçekten lütfen bilgisi olan yardımcı olsun

28 CEVAP

Badems

Petshoptan sut tozu alip 2-3 saatte bir siringayla beslemeniz gerekiyor. Sicakligini da saglayin lutfen, su torbasina bir sey sararak yanina koyabilirsiniz.

Canselg

Makale, insanların deneyimlerini falan epey okudum gibi aklım ona karıştı biri öyle yapın diyorken diğeri yapmayın demiş. O yüzden buradan da sormak istedim.Yaşarsa eğer bırakamam herhalde dostu olurum.. Ve evet veterinere götürürüm sorun var mı yok mu diye gözlerini çayla sildikten sonra ikisi de açıldı ama sanırım sol gözünde iltihap var çünkü akıntı geliyor çok sık. Tek istediğim şuan hayata tutunması :')

Badems

İlik cay ve pamuk :)

Badems

Bir haftalik icin uygun mu bilemedim o konuda hicbir fikrim yok. Pazar gunleri acik mi veterineriniz ? Arayip sorun isterseniz goturmek zorunda kalmayin. Bu arada insallah sahiplenirsiniz yavruyu :)

Canselg

Sıcak su torbası yanında öyle uyuyor şuan. Pazartesiden önce süt tozu alamam yapabileceğim başka bir şey var mı? Bebelac, aptamil, milupa vs gibi mamalarla besleyenler varmış, öyle besleyebilir miyim? Yoksa zararlılar mı? Kedi sütü haricinde alternatiflere ihtiyacım var.

Badems

Onlari bilmiyorum hic ilk defa sizden duydum. Anne sutune en yakin o oldugu icin annesiz yavrularda sut tozu kullanilir hep.

Badems

Yok umudunuzu kaybetmeyin, oyle yasatanlar varsa dogrudur. Siz duzenli besleyip sicak tutarsaniz herhangi bir sorun olacagini sanmiyorum. Eve aldiniz degil mi ?

Badems

Cok iyi olur kabul ederse :) sokakta kutuda mi duruyor diye merak ettim, zor yasardi cunku oyle. Cok iyi bir sey yapmissiniz :)

Badems

Evet evet bildigimiz cay :) isterseniz ilik suyla da silebilirsiniz size kalmis tabii ki

Canselg

Teşekkür ederim uyandı şimdi hemen yapıcam sağolun

Badems

Ac olabilir, bahsettiginiz mama karisimini hazirlayin acsa yer zaten hemen

Badems

Ay pardon hemen yapicam demissiniz. Ben napicam anladim pardon :))

sbeyza

Eğer siz bakacaksanız bu konu hakkında makaleler ve bilgilendirme yazıları okuyun bence. Fakat bakmayacaksanız bir veteriner ya da hayvan barınağına götürün. Benim yerime öpün kuzucuğu :)
Sevgiler...

kediasktirr

aptamil kullanılıyo yanı kullanın sıkıntı olmaz

Selenecem

Bir yere en alta pamuk döşeyin üzerine yatsın en iyisi öyle ben yavru kediye ve yavru tavsana öyle yaptım çok iyi geliyor