Kedim Çok Derin Isırdı

cuneytsahin

Kedime tenizol yutturmaya çalışırken kedim hapı tükürdü, tabii acı tadını alınca yutmak istemedi. Tekrardan yutturmaya kalkınca çılgına döndü saldırganlaştırma, hapı boğazına doğru ittirmek için parmağımı ağzına doğru soktum ve tam o sırada işaret parmağımın yan tarafını ısırdı ve ilacı gırtlağına tam soktuğum esnada da parmak papilinin altındaki ekleme bayağı dişini geçirdi çok derin. Etraf kan revan oldu bayağı aktı yani üstüm başım kan oldu. Kedimin Karma Kuduz iç parazit dış parazit tüm aşıları var ama acaba bu ısırıkla bana hastalık bu mikrop bakteri bulaşır mı ?

6 CEVAP

bihtercik

aşıları tamsa hiçbir şey bulaşmaz.
kolonya ile temizleyin sonra kantoron yağı ile izini geçirebilirsiniz

cuneytsahin

Düzeltme: *saldırganlaştı

cuneytsahin

Teşekkür ederim :)

calymath

Şişlik olabilir. Buz bastırın.

Ben olsam ben de onu ısırırdım.

cuneytsahin

Arkadaşlar ısırılan parmağım hafiften şişti ne yapmalıyım acaba bakteri ve mikrop mu kaptım yardımcı olabilir misiniz?

mavitilki

Şişmesi normal siz mümkün mertebe parmağınızı temiz tutun çok aşağı da indirmeyin kan toplanmasın. Eğer şişmede artış, renk değişimleri, iltihaplanmayı andıran kaşıntı, iğnelenme ve yanma hissederseniz doktora başvurun. Kediden olmasa da ortamdan da mikrop kapabilir çünkü.

mavitilki

Şişmesi normal siz mümkün mertebe parmağınızı temiz tutun çok aşağı da indirmeyin kan toplanmasın. Eğer şişmede artış, renk değişimleri, iltihaplanmayı andıran kaşıntı, iğnelenme ve yanma hissederseniz doktora başvurun. Kediden olmasa da ortamdan da mikrop kapabilir çünkü.