Kucaklama

altininannesi

4 aylık kızım kucaklanmaktan hiç hoşlanmıyor.Alıştırabilir miyimhiç mi şansım yok?

5 CEVAP

Fel__2

Hoşlanmıyorsa hoşlanmıyordur illa kucaklanacak diye bir şey mi var yahu :D benimkinin de kucakta durduğu max süre 5 dakika. Her kedinin karakteri farklı :) sevmiyorsa alışmaz bence ama belki şuan küçük olduğu için sevmiyor olabilir çok enerjik zamanında

mavitilki

Kucağınıza almak için zorlamayın kediden kediye değişir o. Bunun dışında yanlış da tutuyor olabilirsiniz. Bebek gibi tutmayın mesela. Bir elinizle göğsünün altından diğeriyle de arka bacaklarını ve poposunu destekleyecek şekilde tutmalısınız. Havada kendini desteksiz, karnı açık şekilde bulursa gerilir ve doğal olarak kendini korumaya alır çünkü :) En iyisi bırakın kendi gelsin :)

altininannesi

Tabiiki karakterini öğreniyorum henüz çok yeni benim için de teşekkür ederim yanıtladığınız için :')

cagdan

Evet kedilerin Karakterleri farklıdır ama alışkanlığı haline getirmek sabır ister güven ister. Kucağınızda gün aşırı ödül mamasıyla bekleyin ödülü sevdikçe yedirin. Tırnaklarını nazikçe kesip her gün beş on dk sakin yaklaşımla sarılabildiğiniz kadar sarılın vb. İşe yarayacaktır

Evet her kedinin karakteri farklı zaten o istediği zaman size kendini sevdirir