Kedimin Dişi Sallanıyor

Selinaslan

Arkadaşlar şuan fark ettim kedim 4 aylık sağ ve sol üstteki dişleri sallanıyor çeksem kopucak gibi ne yapmam lazım bu normal bi şey mi

9 CEVAP

Kevserhaksever

Normal süt dişlerini değiştiriyor yerine kalıcı dış gelicek. Siz mudahele etmeyin onlar kendisi düşecek. Arada kanamada olabilir panik yapmayın bu süreçte ağız kokusuda normal :)

Selinaslan

Çok teşekkür ederim o kadar endişelendim ki diğer kedimde hiç böyle bi şeye rastlamamıştım içim rahatladı

mirayilgi

benimki 5 aylık olduğunda düşürmüştü. Birden bir şey tükürdü gözümün önünde bi baktım dişi. Benim de ödüm kopmuştu. Meğer süt dişleriymiş. Merak etmeyin dişini yutacak kadar aptal değiller :)

Kedim dişleri sallanırken çok araştırdım bazıları yutuyormuş hatta ona bile sıkıntı değil diyorlar.

Durduk yere(yemek su yemediği anlarda) çok yalanırsa anlayın dişi düşmüş olabilir ağzındaki kanı yalıyodur :)

LadyAndCat

Diş çıkarıyor çocuk :))
Bebeklikten çıkıyor.
10-11 aylık olunca da yetişkinlik dişleri çıkacak.

Selinaslan

Dişlerine bugün baktım düşürmüştü, ne ara yapmış hiç anlamadım ortalıkta diş de yok yutmuş galiba.

rkor07

aynı şekilde benim kedim de.. bugün farkettim ve çok endişelendim.. ağzı kokuyor, kanama var, sağ ve sol üst dişler sallanıyor, hatta çürümüş gibi..

Kevserhaksever

Meraklanmayın yutsun birşey olmaz. Çok hızlı bir şekilde yerine yenisi çıkacak geçmiş olsun :)