N&D Mama

Makelswon

5 aylık bi kedi bu mamayı yiyebilir mi?

5 CEVAP

LadyAndCat

Makelswon;
Evet yiyebilir de neden yemek zorunda?!
Cansumuezza da sormuş.
Çok kilolu, iri bir bebek değilse bir süre daha yavru mamasına devam etmenizi öneririz.

lwb

Diş değiştirme dönemini geçtiyse, yani dişleri taneleri kırabilirse, yiyebilir

Cansumuezza

Yiyebilir ama neden yiyor? Daha küçük

Makelswon

Babam yanlışlıkla bunu almış değiştirme şansımız en az 1 ay sonra, elimdeki tüm mama bittiği için bunu kullanmak durumundayım. Ekstra vitaminlerini kullandığı sürece birşey olmazmış zaten bugün sordum veterinerinerimize. Teşekkürler.

Natkarat

Dişleri yeterli olgunluğa ulaştıysa olabilir. Ben yaklaşık 7 aylıkken değiştirmek zorunda kalmıştım. Çünkü yavru kedi mamasının taneleri küçük olduğu için bizimki çiğnemeden yutuyordu. Bu sebeple bir kere kusmuştu hatta. İçerikleri aynı yetişkin mamaya geçmiştik bizde. Herhangi bir sorun yaşamadım ama diğer arkadaşların belirttiği gibi diş gelişimini tamamlamış olması gerekiyor.