Kediler Çikolata Yer Mi

benim kedim çikolata paketini açınca direk koşup geliyo küçük bişey yaladı internette okudum öldürür yazıyordu ve ben çok görüyorum dondurma yalatan bile var bilgisi olan var mı

17 CEVAP

hcerenk

ya bir kere yalamaktan ne olacak bu kadar korkmayın :)
düzenli olarak tüketmesinin akabinde sonuçları kötü olan bir yiyecek bu. internette hapşurursak zaten öleceğimizi yazıyorlar.
kedinin düzenli olarak ne tüketip ne tüketmemesi gerektiği belli. bunun dışına çıkmadıkça sorun yok.
bir keresinde eşime dolaptan çikolatalı pasta çıkarıp çalan telefona koşmuştum. telefonu elime alıp mutfağa dönene kadar Boza tezgaha çıkmış ve pastaya gömülmüştü :D napıosun seeen diye feryat ettim hızlı hızlı daha da tıkıştırmaya başladı ağzına. böyle gözden kaçmalar da bir şeylerden bir lokma aşırmalar oluyor arada. ama şu an mücadele ettiğmiz harici bir durum olan parazit haricinde şekeri mekeri kilosu gayet yerinde ve sağlıklı.

Anonymus552223

Hemen oldurup kor etmez ama uzun vadede cok verirseniz riskleri var. Puding gibi sutlu seylerden biraz verebilirsiniz

LadyAndCat

Zeynepkarataş;
Dondurma başka şey çikolata başka şey...
Dondurmada pastörize süt var bu yüzden o kadar sorun değil ama o bile yanlış çünkü şeker dişlerini çürütür.
Çikolata, kafein, soğan, sarımsak, alkol...hepsi zararlı.

sarmanbirkedi

Kedinizi kör etmek isterseniz verebilirsiniz.

tabi eğer sağlık sorunu çıkartma peşindeyseniz verebilirsiniz

arkadaşlar ben kötü bişey yapmak istmiyorum zaten ilk defa verdim internetten okuyunca korktum yani sormak istedim sağolun bilgilendirdiğiniz için

dilaraxx

herkes fazla yüklenmiş @zeynepkaratas ' a da sadece sormuş versem bişey olur mu diye ben arada bir çok nadir yani ,miyavlaması durmuyor diye çok küçük parçalara bölüp veriyorum 1 parça tablet çikolatayı

LadyAndCat

Bir daha vermezsiniz Zeynep Hanım artık öğrendiniz :)
Bu çocuklar çok meraklı bu yüzden ne olsa bakmak için koşup geliyorlar :))

Gokberk39

Benim kedim de çikolata yemek falan farketmez yemez ama illa o tadına bakıcak. Ne yediğimi mi merak ediyor anlamıyorum ki :)

Natkarat

Sürekli yedirmediğiniz sürece sorun olmaz, korkmayın. :) Supangle aldığımda birlikte yiyoruz mesela. :D Şekerin sağlıklı olmadığının farkında olun ve sürekli yedirmeyin kafi.

PsLuna

Paketlerim ambalaj seslerini kendi ödül mamaları zannediyorlar. Koklatın merakı geçince kendi gider. Şekerli şeyler yedirmeyin

Alaracatlover

Kesinlikle hayır!

Alaracatlover

Kesinlikle hayır!

aynen benim kedimde çok meraklı

BalliBadem

Yemesin ama 2 damlacık çooook nadir yiyebilir ben dondurma yalatıyorum yazın çok azcık