Kedişlerin Salaklığı :D

Zeke

6 aylık bir kızımız var bahçede bakıyoruz haliyle 6 ayda bir sürü su kabı geldi geçti elimizden, ancak bu kız hala kendi başına su içmeyi öğrenemedi:D
Yicem onu ya patisiyle su seviyesine bakıyor, sonra ıslanıp korkuyor :D ya da ağzına burnuna su kaçırıp hapşırıyor tipini yediğim :D
Ben her su verişimde parmağımla baloncuklar çıkana kadar gitgel yapıyorum ki gözüyle görsün de su içsin. Her içişinde de bir daha elde edemeyecek gibi kana kana içiyo salakom :D
Çook şeker ona su içirmeye çalışmak ama merak ettim bunu yaşayanınız vardır illa ki diye, varsa siz neler yapıyorsunuz?

6 CEVAP

limis

su var mı yok mu kontrol etmek icin yapıyorlar genelde. Cok kedili evdekiler daha cok yapiyormus genelde. Benimki sokup sadece patisini yalar bazen

LadyAndCat

Gerçekten de çok sevimliymiş :)
Maşallah her şeyden önce.
Kuru mamalar kedileri gerçekten çok susatıyor bundan dolayı da kana kana içiyor olabilir.
Benim dişi kedim de eliyle mutlaka o suya bakar. Takıntılı şekilde. Düzeltemedim. Düzelmiyor.
O su artık temiz içme suyu değil ellerini içinde yıkadığı manikür suyu oluyor :D

Zeke

Hahahah o da çok şekermiş :D bazen diyorum özellikle kedi hareketleri mi yapıyo daha fazla seveyim diye :D alıp dürüm yapıp yemelik bu kediler ♡♡♡

Minimesi

Benimkide pati sokuyo bende yanına elini sokması için şu koydum belki su pis diye içmez eli için ayrı bir su koyabilirsin

Zeke

@limis
bizim eşek diğerlerinden küçük diye ben ona suyunu hep önden veriyorum ayrı bir yerde. Yoksa tamamen içmicek:) yani kimse yokken verıyorum hatta bazen evin içerisi oluyor burası. Ama yine de anlamadı anlamıyor :D

Zeke

@Minimesi
Yok yok suyu farkedince içiyor lıkır lıkır :)) bizimkinin sorunu suyu bulamaması :D
Hatta ben kendiliğinden su içtiğine pek denk gelmedim. Hep ben suyunu önüne koyup al kızım iç diyorum öyle içiyor :/ o da anlattığım süreç şeklinde tabi :)