Kısırlaştırılmış Mama

Merhabalar erkek kedimi ocak 18de kısırlaştırdım kısırlaştırmadan önce proplan yavru mama kullanıyorduk şuan da 1.5 kg kaldı yavru maması proplanın kısır maması da var ikisini karıştırarak veriyorum yavru maması bitesiye kadar kedimin böbreğine zarar verir mi?

4 CEVAP

Özellikle erkek kedilerde idrar yolu problemi olmaması için haftada en az üç gün yaş mama şart. Sorunuza gelince evet yavru mamanız bitene kadar karıştırarak kullanabilirsiniz.

Teşekkür ederim

sarmanbirkedi

Kediniz ve böbrekleri için en iyisi günde en az 70 80 gr yaş mama vermektir . Kuru mamada şu yok ve gün içinde ne kadar icseler de bunu karsilayamazlar . Her gün yaş mama şart

Hergün vermesem de haftada 2 kez veriyorum