Kedim Neden Böyle Oldu?

poughkeepsie

Kedim 6-7 aylık. Son bikaç gündür kızgınlık döneminde. Daha yeni sahiplendiğim için ilk defa kızgınlık döneminde bir kedi ile başa çıkmaya çalışıyorum :) Kendisi çok sakin ve sevilmekten hoşlanan bir kedi ama bu aralar peşimden dolanıp, göbeğini açıp, durup dururken acı acı miyavlayıp sevince kızgın şekilde miyavlıyor. Severken elimi ısırmaya çalışıyor. Uyandığı an kızgın kızgın miyavlıyor. Oyun oynuyoruz sonra yine aynı miyavlamalar. Hem sevgi ve ilgi istiyor hem dokununca kıyameti koparıyor. Bunları kızgınlıktan dolayı mı yapıyor yoksa başka bi sorun mu var acaba?

2 CEVAP

Zeke

İşte bunlar hep..kızgınlık :)
Başka bir sorunu olduğunu zannetmiyorum

Bue

Kızgınlık gibi duruyor ancak veterinerinize danışın derim bu durumla ilk kez karşılaşıyorsanız veteriner tavsiye ve önerilerine ihtiyacınız olabilir. Hem sizin hem kedinizin bu süreci rahat atlatması için veterineriniz çok yardımcı olacaktır özellikle dişi kedilerde tavsiyeye çok ihtiyaç oluyor :)

Not: Eğer kontrol ve aşılarını yaptırdığınız daimi veterineriniz varsa bu konuda sizden ücret talep etmeyecektir.