3 Aylık Köpeğim Çok Isırıyor

Pofudukpofi

3 aylık terrier köpeğim beni ısırdığı zaman ona çiğneme oyuncaklarını versem de oyuncaklarını bırakıp beni ısırıyor nasıl eğitim verebilirim?

3 CEVAP

Zeke

Evet kesinlikle vurmayın. O zaman hem korkuyorlar hem de savunmaya geçip daha da saldırgan olabilirler..
Yukarıda söylendiği gibi sesinizi yükseltin yapmasını istemediğiniz birşeyde.
Köpekler zaten daha kolay eğitiliyor diye biliyorum, zamanla alışacaktır. kolay gelsin :)

LadyAndCat

Ona sesinizi yükseltin. Oynarken sert, haşin ısırmalı oyunlar oynamayın kimsenin de onu bu şekilde tahrik ederek oynamasına izin vermeyin. Oyun başka şey ısırmak başka şey. Elleriniz sevmek için, ısırmak için değil. İyi eğitimler.

LadyAndCat

Severken bile köpeklerin ağızlarına hafifçe vuranlar var. Ellerini ağzına sokanlar var. Tüm bunlar yanlış!
Şimdi annesinden ayrıldı ve tam eğitim çağında. O bir bebek ve eğitime ne kadar erken başlarsanız o kadar çok şey öğrenir ve sizi dinler...