Kaliteli Proteini Yüksek Mama

PsLuna

Arkadaşlar yaklaşık 5 aydır matisse somonlu kısır kedi maması kullanıyoruz ancak ciddi bi tüy dökümü problemimiz oldu çok çok daha adi mamalarda böyle bi sıkıntı yaşamamıştık. Veterinerimiz yeterli protein alamadığından dolayı böyle olduğunu söyledi şu an ek gıda ve vitaminlerle destekliyorum. İyi bir mamaya geçii yapıcaz fiyatı önemli değil. Ama her mamayla ilgili olumsuz yorumlar görüyorum biraz şaşırdım açıkcası ne yapacağımı. Orijin Acana da fazla protein olduğundan sıkıntılar oluyormuş. N&D yakın zamanda kadar iyiymiş ama şimdilerde şeker oranını çok yükseltmişler. Happy cat diye bi mama da önerdiler onu hiç bilmiyorum. N&D tahılsız almayı düşünüyorum Uzun zamandır kullanan arkadaşlar fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim

12 CEVAP

bmcat

Yüksek proteinli mamalar her kediye iyi gelmiyor. N&D düşük tahıllı tavsiye ederim 6 yıldır kullanıyoruz.

ND düşük tahıllı veya tahilsiz deneyebilirsiniz kaliteli bir mama

BalliBadem

Tahılsızla tahıllı aynı fiyat olsada tahılsızı tercih etmem kalp büyümesine neden oluyor ev kedisine ağır gelebiliyor ve patates dolu bu yüzden düşük tahıllının daha iyi olduğunu düşünüyorum

Berrumeke

Tahılsız mamalar kalp rahatsızlıklarına neden oluyormuş FDA açıklamıştı tahılsız kullanmayın derim sadece arada değişiklik olsun diye verilmeli

sarmanbirkedi

Nd tahilsiz patates bezelye vs dolu yani kelime oyunu. Eğer acana orijen alacak kadar paranız varsa neden ev yapımı mama ya da çiğ beslenmeyi denemiyorsunuz?

pinarcaya

Tuy dokumu konusunda mama degil de size takviye olarak vetoskin oneririm. Kedimde cok faydasini gordum.

TATA4242

Nd Pumpkin deneyin derim,ben Nd düşük tahıllı ve tahılsızda öneririm.Kısır mamalarına karşıyım ama bir daha ki geçeçeğim Nd Pumpkin Bıldırcın etli kısır kedi maması ne karbonhidrat oranı çok yüksek nede içeriği kötü,çok ideal bir mama,şahsen ben bidakine ona geçicem ama şuan elimde yüksek miktarda Nd tahılsız ve düşük tahıllı ve matisse olduğundan pek mümkün değil (huyum kurusun indirim görünce lazım olmasa bile alıyorum :)Gerçi iyide yapmışım ben aldığımda düşük tahıllı 280-300 tl idi şimdi en ucuz 335 ve tek sitede diğerlerinde 370 tl ve bir kaç ayda bu kadar arttı,hala şaşkınım gerçekden

kayrae

fda tahılsız mamaların tahılsız oluşu kalp hastalığı yapıyor demedi. şüphelendikleri başka faktörler de var tahılsız kuru mamalardaki ekstra bezelye, mercimek, patates gibi. tahılsız çiğ mamalar da dahildi o araştırmaya. hastalık görülme oranı en az olan da çiğ mama yiyen köpeklerdi. o da tahılsız sonuçta ama patates, bezelye ve mercimek de yok o mamalarda.

TATA4242

Yani an itibariyle o kadar parayı o kadar az bir fark ile düşük tahıllı almak saçma olur bu yüzden Pumpkin yada tahılsız daha mantıklı.Düşük tahıllıya en ucuz 330 küsür verceğime 60 tl farka tahılsız alırım kilo farkı 6 tlye gelir ve çok küçük bir rakam

PsLuna

Zamanında stand hostesliği yaparken kasap depoları vs çok gördüm. Temiz ete ulaşmak çok zor ve parazit oluşma ihtimalinden dolayı çiğ beslenmeye geçmek bana çok doğru gelmiyor.

Önerileriniz için teşekkür ediyorum. Eğer nd ile ilgili bi sorun yaşayan olursa bu başlıkta belirtirse herkese faydalı olur diye düşünüyorum

cagdan

Öncelikle balıklı mama veya omega takviyeli ıslak mama tavsiye ederim. Ben advance, royal canin veya proplan kitten ları tavsiye ederim haftada 2-3 kez de ıslak mamayla ordek tavsan kuzu balık yediriyorum zaten. ıslak mamada da yüksek kalite aldığın sürece Kitten adult kisir fark etmez. Islak mama markası olarak da bir royal canin bir hills bir schesir bir vomfenstein bir matisse oldugu sürece tüy dökme ishal olma yaşamazsınız .. Nd gibi tahılsız veya az tahıllı mamaları her kedi sevmez ayrıca tüylerini direkt etkiler mamasını sevmemesi. Alışırsa da bırakmak meşakkatli olur. Önemli olan ŞEKERSİZ KİMYASALSIZ, hayvanın gaga tırnak kuyruk bağırsağını mikserleyip fırında kurutan adi markalar hariç, orta segmentle de uzun süre sorunsuz yaşar can dostunuz.

Tikos

Acana, orijen, nd, naturea hepsinin protein oranlari yuksek ve omega 3,6 iceriyor ben hepsini de oneririrm cok gzuel mamalar