Mantar Aşısı

gokceninko

Anket

2.şart
(2 oy)
Gerek yok
(1 oy)
Toplam (3 oy)

7 aylık dişi kedime mantar aşısı yapıldı 2 hafta önce veterinerim bugün aradı ikincisinin yapılması gerektiğini bunu yapmazsa ilk aşının hiçbir etkisi olmayacağını söyledi bende. Mantar aşısı yaptırdığımı kedimi biraz hırpaladığını iştahsızlık yaptığını ikincisini yaptırmak istemediğimi söyledim illaki yapılmalı dedi bana saçma geldi böyle bişey yaşayan var mı aranızda illaki 2 kez mi oluyor mantar aşısı

11 CEVAP

lwb

Arkadaşlar kedilerinize boşu boşuna aşı yüklemeyin, fazla ve gereksiz aşılama ömür kısaltır.
Mantar aşısı ticari amaçlı bir aşıdır, diğer aşılar kadar koruma bile sağlamaz.
Normal şartlarda aşı takviminde bile görmedim, veterinerin paragözlülüğü.
Hem de anlamadım hem koruma amaçlı hem de tedavi amaçlı kullanıyorlar, aşılama nasıl tedavi olabilir? Böyle şeylere kanmayın.

Yapılmazsa tekrar oluyor diye biliyorum

lwb

Tam tersi hasta olan bir hayvana herhangibir aşı uygulanmaz, sağlıklı hayvan aşılanır.
Boşu boşuna bünyelerini yormayın.

Evet 2 kez yapılıyor

gokceninko

Mantar falan yok zaten Kızım da asla dışarı çıkmayan bi kedi önlem amaçlı yaptık mantar aşısını zaten 2. Sini yaptırmak çok mantıklı gelmedi ki biraz hırpaladı aşı kedimi

lwb

Sizin önlem amaçlı yapabileceğiniz tek şey kedinizin kişisel bakımına dikkat edip, bağışıklığını yüksek tutmak.

Dbolulu

Merhaba benim kedimde ev kedisi herşeyine dikkat ediyorum ama mantar oldu be aşı yapıldı banada 2. Aşı dedi ama ben yaptırmadım iyileşme olmadığı için zaten veterinerde garantisini vermedi mantar değilse bence 2. Aşı yaptırmayın kedimizin bağışıklığını zayıflatıyor zararlı vitamin kullanın bağışıklığı için halsizse ben aşı yapıldığında vitamin kullandım topladı direkt

Eger kediniz mantar hastası ise 2 doz yapılır eğer sadece önlem amaclı yaptirdiysaniz 1 doz yeterli ben 1 doz yaptırıyorum veterinerimizde aksine bisi söylemiyor

Kevserhaksever

Bende kedim mantar olunca yaptı veterinerimiz ama 1 hafta içinde mantarı geçince 2.aşıya gerek yok yapmayalım dedi ve yapmadı. Gerek olduğunu sanmıyorum

gokceninko

Çok teşekkürler

Tugce66

Yaptırdığın bu aşı cigerlerine zarar veriyomuş
Benim veterinerim yaptırınca zararı olur diye ilaç tedavisi uygulattı iyi düşünün