Mama Karşılaştırması..

SEYMADUMAN

Anket

glosi kısırlaştırılmış
(6 oy)
brit care kısırlaştırılmış
(7 oy)
Toplam (13 oy)

sizce? hangi kedi maması..

11 CEVAP

sarmanbirkedi

Içerik atarsanız yardımcı olabilirim

Natkarat

Brit care'de ishal sorunu yaşamamak için mama geçişine özellikle dikkat edin. Aksi taktirde bir süre ishal sorunuyla karşılaşabilirsiniz.

TATA4242

İkisi arasında yüksek fiyat farkı var yani karşılaştırmak pek doğru değil,golosi 20 kg en fazla 400 tl iken,brit care 20 kg ise 690 ila düşük kısır maması ile 480 tl ve en düşük rakamlar,brit care 7.5 kg 230 tl iken golosi 7 kg 160 tl.Fiyat açısından ve içerik açısındanda açıkcası öyle olağanüstü bir fark görmedim. tabii,taurin vitamin ve mineral açısından,fiyat farkından kaynaklanan bir fark var.

TATA4242

Ve açıkcası Brit Care o paray vericeğime Nd Pumpkin alabilirim,5 kg paketi 250 tlye almak mümkün ve gine aynı şekilde Nd Pumpkin Bıldırcın etli olanı Brit Care yerine tercih edebilirsiniz,Britcare 10 kg yaklaşık 340 tl,onca iyi içeriğine rağmen Nd 440 tl yani kilo başı 10 lira fark.

Sselin1

Tabiki brit care.

Brit care diğer mamayı duymadım bile iki mamanın da içeriklerini atarsanız daha iyi olur

Sselin1

Golosi mamayi secenler gercekten iceriklerine baktilar mi mamalarin ?

TATA4242

Golosi (gluten yok)
Matisse (gluten var )
Mystic (gluten yok)
Ben size düşük bütçe açısından Mystic tavsiye ederim,çünkü diğer mamalar kur ve vergi sebebiyle yada biyogüvenlik yasası sebebiyle 150 tllik ürün 300 tlden aşşağı satılmıyor.Bu sebeble Mystic maması bunlardan ithal ürünlere göre az etkilendiğinden,size tavsiyemdir.Fiyat yönündende yukarıdaki cevabım yeterli (örnek 60 dolarlık bir ürün Acana gibi kendilerinin sattığı rakam ise en az 3/1 oranında olacağından 20 dolara denk geliyor ve Türkiyede bu ürün Grasslands 400 tl üzerinde bunlar vergi,kur ve biyogüvenlik gibi ek ücretler sebebiyle ekstra olarak bize yansıyor.)Yani mystic mamasını bu sebeple güvenle kullanabilirsiniz.Golosi olsun Matisse olsun önceden çok daha ucuza alabileceğiniz mamalar şimdi üst düzey mama fiyatları ile yarışır hale geldiğinden tavsiye etmiyorum.Çünkü matisse gibi ithal mamaların her sene fiyatı artıyor.Ben daha düştüğüne tanık olmadım.200 tlye satın aldığınız bir ürün için en az 50 tl fark ödeyerek 250 tlye almanız gerçekden üzücü olur.Benim 4 ay önce 280-300 tl arasında olan ürün Nd düşük tahıllı şuan en ucuz 335 tl ve bir sitede yakın tarihli,yani son stoklardan normalde 370 tl.Bu sebeple Mystic önerim,eğer önümüzdeki zamanlarda tahılsız içerikli düşük karbonhidratlı ve çeşitli et içerikli ürün çıkardıklarında,düşünmeden geçiş yapmayı düşündüğüm bir marka.Yani şuan geçmiyor olmamın tek sebepleri bunlar.

Uygun fiyatlı ve ortalama olarak purina ONE öneririm somonlu olanı %37 protein içeriyor diye hatırlıyorum

SEYMADUMAN

öncelikle teşekkür ederim cevaplarınız için.
ben düşük bütçeli ama performans olarak iyi bir mama arıyorum.
sizin bana önerebileceğiniz kısırlaştırılmış kedi maması var mı.

SEYMADUMAN

gerçekten çok teşekkür ederim. önerilerinizi dikkate alacağım.