Bağışıklık Sistemi

Ekineroglu

Kedimde ilk başlarda çok öksürme, nefes alamama olayları oluyordu. Veterinere götürdüm, ilaç kullandık 20 gün. Kontrole gittiğimizde ciğerlerinin düzeldiğini söyledi ama bu sefer çok hapşırma burun akıntısı nefes darlığı oluyordu. Mevsimsel alerji olabilir diyip bir tane iğne yaptı. Ufak ufak mantarlarda başlamış vücudunda. Bağışıklık sistemi çok düşük ama şimdi vitamin kullanırsak alerjisi yükselir dedi ve 20 gün sonra gelmemi istedi. Ne yapacağımı bilmiyorum hala sürekli burnu akıyor hapşırıyor ve nefes alamama krizlerine giriyor evde yapabileceğim bir şeyim var mı onun için? 20 gün boyunca böyle ne yapsın yavrucak...

14 CEVAP

astrokedii

Bende bun yakin sorun yasadim 9 yasinda kedimle ve tak halinda 3 4 ayda bir gecirdi. Yaninda sigara kullaniyormusunuz yada evdeki temizlik malzemeleri neler onlari bi gozden gecirin. Ve biz alerjiyle alakali ilaclar kullandik. Baska bir veteriner sayesinde gecti su an 4 ydir atak gcirmiyor

hcerenk

Astım olabilir mi ya? Nefes alamıyor ise. Kedilerde astım çok yaygın bir durum çünkü.

Kumu bentonit mi? Bence kumdan kaynaklanıyor, toz alerjisi ya da denildiği gibi astımı olabilir.

Ekineroglu

Bende astımdan korkuyorum ama veteriner burnu falan da aktığı için mevsimsel alerji dedi. Mevsimsel alerjinin belirtilerinde nefes darlığı falan varmış. Şu an böyle devam et 20 gün sonra gel dedi...

Sselin1

Suan an icin en azindan tozutmayan bir kum kullanin illaki faydasi olacaktir umarim gecici bir durumdur gecmis olsun.

Ekineroglu

Umarım, teşekkür ederim

Yumurta sarısını haşlayıp verebilirsiniz ben kedime haftada 1 veya 2 kez veriyorum, kefir verebilirsiniz ben 3 günde bir yarım çorba kaşığı veriyorum

lwb

Nezle olabilir
Ayrıca 20 günde mantar ciddi boyutta ilerleyebilir, ben başka hekimlere de danışmanızı öneririm.
Doğal bağışıklık güçlendirici phytomins var, onu kullanabileceğinizi düşünüyorum.

http://www.vedavet.com/urun_detay.php?grup=2&id=37

TATA4242

Nefes darlığı için bentonit kum veya pelet kum OrgaKitty veya benzer formda olan Chance Maya kullanın.
Bağışıklık için beaphar,natur,gimcat gibi ürünleri kullanın özellikle Beaphar top 10
Ek olarak,Nd karides ve kalamarlı konserve mama ve Mutamin Organics veya Krilom,New Life,Carlson,Ocean gibi İfos güvenceli markalar tercih edin.
Mantarla mücadele açısından bünyesinini en küçük şekilde bile sarsmayacan
Yalasa dahi sorun olmayanlar
Crystalin ve Ecosin
Doğal olarak ise Elma sirkesi ile Mantar olan yerleri silebilirsiniz.Lavantada çok iyi geliyor ama alerjik bir kedi olduğu için önermiyorum.
Tablet formunda içeriden mantara karşı bağışıklık güçlendirenler ise Probiotic ve sarımsaklı tabletler.

Ekineroglu

Astım olayı çok oluyor, krize giriyor nefes almaya çalışıyor sonra hapşırıyor ve burnu akıyor. Nezleydi düzelmişti ama hala burnu aktığı için mevsimsel denedi. Mantarlar için krem verildi ve batikon sürmem iştendi. Burnu iyice tıkandı ağzından nefes alıyor veterinere gittiğimde bir tane iğne yaptı işte 20 gün hareketlerini gözle dedi

LadyAndCat

Ekineroglu;
Kedinizin yanında parfüm sıkmayın; temizlik malzemeleriniz çok asitli kokulu olmalı olmasın; yanında sigara içmeyin ve mutlaka iyi kalitede kum kullanın.
Bu arada immuneks çocuk şurup bağışıklık güçlendirici olarak verebilirsiniz. Çok geçmiş olsun

onurtemiz

Ek olarak başka bir doktora mı götürseniz? Onu da dinleyin derim ben

Viyo adlı Belçika ürünü olan bir takviye var aldık henüz kullanmadık yarın başlıyoruz. Herkes şiddetle önerdi onu. Etkisi olur mu bilmiyorum ama bakının derim.
Bazı Veterinerler satmak için ve ya reklamdan para kazandığı prim aldığı için biri ünü önermezken başka bir şeyi önerebiliyorlar.

merhaba
evin temizliği de çok önemli. halıdakive yüzeydeki tozlar da sorun olabiliyor. ayrıca parfüm, temizlik maddeleri ve tozlu kumlar da cok zararlı. denediğim kum tozluysa üstüne ince bir bez serip, taneleri cekmemesi için, elektrik süpürgesiyle tozunu alıyorum. baya faydasını gördüm.

Ekineroglu

Anladım çok teşekkür ederim cevaplarınız için