Yavru Kedi Mamaları

pinaryaprak

Anket

Nd kitten
(4 oy)
Acana grassland
(5 oy)
Toplam (9 oy)

Merhabalar, 4 aylık scottish straight kedim var. Royal canin almıştık , nd kitten ile karıştırarak zorla yiyor bi tık zayıf diyebilirim. Yeni mama arayışındayım nd kitten mi yoksa acana grassland mı önerirsiniz?

Yaş mama da kuzu etli daha seviyor ama nd kitteni da rahat yiyor.

Bağışıklık sistemi biraz düşük fazla tüy dökünü var multivitamin vermemize rağmen.

7 CEVAP

Nd kitten kediniz zaten tüy döküyorsa tüy dökümünü dahada artıraBİLİR. Acana yüksek protein içerikli her kediye iyi gelmeyebiliyor ama piyasadaki en kaliteli mamalardan biri

lwb

Schesir, gimcat, n&d yaş mamalarını öneririm, evde kendiniz de hazırlayıp verebilirsiniz.

lwb

İkisi de iyi markalar ama Acana diğerinden daha önde bence.
İki marka da her kediye iyi gelmeyebiliyor, deneyerek görmek lazım. N&D kitten kullanıyorsanız onla devam edebilirsiniz ama bağışıklık güçlendirici takviye kullanmanızı öneririm.

Kendiniz haşlanmış tavuk eti ve tavuk suyu gibi şeylerle de yaş mama hazırlayabilirsiniz. Ama güvenilir yaş mamalar da var ND yaş mama veya gimcat karidesli konserve kullandım ben çok güzel ama suan heryerde satılıyor mu bilmiyorum ben çok önceden kullandım.

Sselin1

N&d kuzulu da verebilirsiniz. N&d kitten ile protein yag ve vitamin degerleri birebir ayni. Gayet besleyici bir mama. Dediginiz gibi kirmizi eti daha cok seviyorsa istahi da artacaktir. Tabi Acanada deneyebilirsiniz. Hangi mamanin iyi gelecegini yada kedinizin sevip sevmeyecegini denemeden anlamak pek mumkun olmuyor.

lwb

Ayrıca oyun dönemlerinde olduğu için yediğini yakıcaktır, siz yaş mama miktarını arttırabilirsiniz.

pinaryaprak

Yaş mama kutu mu önerirsiniz yoka evdeki et yumurta da aynı şey yerine geçer mi?