Mama Önerisi

SilasinemD

5 aylık dişi kısırlaştırılmış bir kedim var. Mama alırken yaptığım araştırmada N&D, Acana, Orijen, Proplan, Hills, Advance gibi mamalar daha çok ön plana çıkıyordu. Kedim hem yavru hem de kısırlaştırılmış olduğu için Advance tavuklu kısırlaştırılmış yavru kedi maması aldım çünkü başka bulamadım. Elimde yaklaşık 5 kilo mama var. Direkt kısırlaştırılmış kedi maması veya yavru kedi maması vermek istemiyorum. Sitede çok fazla advance öneren yok, elimdekiler bittikten sonra başka mamaya mı geçsem?

13 CEVAP

Kevserhaksever

Elinizdeki mamayı kullanın ve bitirin, hangi markanın hangi kediye iyi ya da kötü geleceğini kimse söyleyemez. Bu yüzden siz gözlem yaparak anlayacaksınız. Şuan bende advance markayı veteriner tavsiyesi ile aldım daha önce de önerdikleri mamalardan memnun kalmıştım fakat gözlem yaparak sonucunda hangi mamaya devam edeceğime kedimin sağlık ve iştah gidişatı karar verecek. Sizde o şekilde yapın derim :)

ardazeybel16

Kısırlaştırılmış “yavru” kedi mamasımı var yahu?

BalliBadem

Dişi kedi zaten obeze yatkın fln değilse yavru sonrada yetişkin mama yemesinde sorun yok benim kedide kısır 8 aydır 1 kere kısır mama yemedi evde yaş mama yapıp günlük yada gün aşırı verin miss gibi olur

SilasinemD

Kitten değil ama Junior olarak geçiyor Türkçe'ye yavru diye değiştirmişler. Sanırım 24 ya da 36 aylığa kadar kullanmak içindi

Durumunuz hangisine yetiyorsa onu alın hepsi güzel kaliteli mamalar

Affaccann

N&D nin herhangi bir maması karar size kalmış...

LadyAndCat

Kediniz henüz küçük. Bebeklikten yeni çıkıyor. Çocukluk döneminde.
Bence yavru mamasına devam edin. Hâlâ büyüyüp gelişen bir kediniz var. Ayrıca dişi kedinizde kilo sorunu yoksa normal mamaya devam edebilir hiçbir problem yaşamadan.
Erkek olsaydı kısır kedi maması kullanın derdim.

SilasinemD

Veteriner kısırlaştırılmış mama ile besleyin dediği için öyle kullanıyordum. Yavru kedilerin de beslenmesinin önemli olduğunu bildiğim için yetişkin maması almak istemedim. Cevaplar için teşekkür ederim elimde mama var şu an N&D markasından numune istedim bizimki beğenirse ileride ona geçeriz artık. Fiyatı çok önemli değil iyi olsun da.

LadyAndCat

“Veteriner kısırlaştırılmış mama ile besleyin dediği için öyle kullanıyordum.” Dişi kedide idrar yolu hastalıkları ve taş oluşmuyor.
Gerek yok. Henüz küçük kediniz.
1 yaşından sonra dilerseniz geçebilirsiniz. Arada yaş mama vermeyi unutmayın böbrek sağlını korumuş olursunuz.

lwb

Kilo problemi yoksa illa kısır maması kullanmanıza gerek yok, yavru mama da kullanabilirsiniz

Alaracatlover

Feliciayı beğeniyorum ben

Natkarat

Acana wild prairie kullanıyorum. Memnunum açıkçası bir sorun yaşamadık henüz.

BalliBadem

Felicia ile jungle aynı içerik vs tek fark vitamin değerleri az bişey farklı