Uyuz Hakkında Acilll

ILoveF

Kedimde kulak uyuzu olduğu söylendi. İki üç gün önce bacağımın birisinde sinek yemiş gibi kabarcıklar olmuştu ve kaşınıyordu. Onların kaşıntıları geçti kabarıklıklarıda geçti fakat şimdi yine aynı bacağımda 5-6 tane yan yana sinek ısırığı şeklinde kabarcıklar kaşınmaya başladı. Kedimle aynı yatağı paylaşıyoruz. Uyuz teşhisi 2 gün önce koyuldu ve iğnesi yapıldı bunun için. Acaba bu bacağımdaki kaşıntı başka birşey midir yoksa kedimden uyuz mu bulaşmıştır. Eğer uyuz bulaştıysa ciddi sıkıntı çıkarır mı kendiliğinden geçebilen birşey midir yoksa ilaç kullanmam gerekir mi. Tecrübesi veya bilgisi olan birisi aydınlatırsa sevinirim. Isırıklar resimdeki gibi bir bölgede toplu oluşmuş ama diğer yerlerde seyrek seyrek alanlarda. Sadece tek bir bacağımda var şuan

9 CEVAP

lwb

Kulak uyuzunun en büyük belirtisi kulak içinde olan ve dışarıya kadar dökülen siyah döküntülerdir ve kulak uyuzu da kulak mantarı da insana geçmez çünkü kulak kanalında geçirilir bu hastalıklar.
Oridermyl krem hem uyuza hem mantara kısaca kulak içindeki tüm rahatsızlıklara %90 kesin çözüm oluyor, %10 tekrar nüksediyor, benim de başıma geldi ben kedime hem oridermyl hem bağışıklık güçlendirici kullandım ve tekrar nüksetmedi. İğne ne iğnesi bilmiyorum ama iğneyle geçirilicek bir rahatsızlık değil, kulak içinde yaşanan uyuz ya da mantar çok inatçı.
Ayrıca sizinki alerjik bir reaksiyon gibi duruyor dediğim gibi size geçmez.

Alaracatlover

Kulak uyuzu olduğundan emin misiniz? Çünkü o insana geçmezmiş.

@lwb nin dediği gibi kulak uyuzu insana geçmez ve kulağın içinde siyah siyah pislikler olur benim kedimdede olmuştu veteriner crystalin animal health diye bir sülisyon verdi onu kullandım geçti İnternet sitelerinden alabilirsiniz gittidiyor dan falan

nidaxu

arkadaşların da dediği gibi kulak uyuzu insana geçmez. normal uyuzu salgını var belki o bulaşmış olabilir

Anonymus552223

Bence siz huylandiniz. Ondab oldu veya sinek falan

ILoveF

Bir böcek ısırığına karşı alerji dedi cilt doktoru bugün muayene oldum uyuz değil dedi neyseki

ILoveF

Maalesef inceleme yapabilecek bir veteriner yok yaşadığım ilçede. Gerekli ekipmanlara sahip değiller fakat veteriner çok yüksek ihtimal kulak uyuzu demişti

ILoveF

Belkide kulak uyuzu değildir kaşıntısı normal bir uyuzdur. Keşke kesin teşhis koyabilseler. Normal uyuz ise bana bulaşmış olması çok tehlikeli bir durum mudur yoksa basit birşey midir