Evdeki Camlarınız Nasıl?

ardazeybel16

Arkadaşlar evde camlarınızda birşey varmı sineklik vs. Yazın camı açınca kaçıyormu? Ne gibi önlemler alıyorsunuz?

15 CEVAP

srplzngl

her pencereye yaptırmazsınız. sadece açık bırakma ihtimaliniz olanlara yaptırsanız yeter. kedi düşüp başına bir şey geleceğine kafamı da camdan çıkartmayıveririm ben şahsen.

Bellasmom

Sağlam bir sineklik taktırırsanız kediniz başka odadayken açabilirsiniz. Atlamaz, düşmez diye düşünmeyin kuş gördükleri zaman yükseklik kavramlarını kaybediyorlar.

ZehraBulutt

Daha önceden tel sineklik vardı, onu yırttı. Geçen yaz alüminyum sineklik yaptırdım buna tırnak geçirme teşebbüsünde bile bulunmadılar çünkü canını acıtacagını biliyor zaten. Tırnaklasa da yırtması imkansız metal olduğu için. Dışa açılıyor ama çift çıt çıtlı ve epey sert şu anda mekanizması, bana ustanın dediği zamanla hava koşullarının etkisiyle çıt çıtların gevşediği ve birkaç senede bir yenilenirse daha sağlıklı olacağı. Ben gene de içim rahat etmediği için ayrıyeten geçmeli kilit taktık sineklik profiline yani kedi sinekliği açsa dahi 2,3 cm açılıyor sadece kilit olduğu için. Çok kullanmayacağım bir cama da sabit sineklik yaptırdım 4 tane vidası var camı silerken çıkarıp takıyorum bu şekil de yapılabilir, zor değil söküp takmak ama tabi o cam kullanım dışı kalıyor.

Bizde sineklik var ama eskidi bu yaz yenilemeyi düşünüyorum yazın çıkıyor tabikide dışarıya falan bakarken yanında bekliyorum

ardazeybel16

Atlamıyor mu camdan

srplzngl

çocuk gibi bir şey kedi dediğimiz. bilinçsizce atlayabilir tabii ki. hiç olmazsa sineklik şart. en güzeli file yaptırmak.

ardazeybel16

file sıkıntı bizimkiler diyor kafamızı bile çıkaramıcaz file olunca

@ardazeybel16 atlar ama ben başında bekliyorum dışarda sinek falan kuş görse neden atlamasın

ygiz_mrtt

Sineklik şart ama ne içeriye ne de dışarıya açılan sineklik lerden olmalı. Yoksa tırmanıp iter ve ya çeker. Ek olarak sürmeli olanların da altından çıkabilirler. En mantıklısı direk pencereye yapışık olan tel sineklikler (sağlamından çünkü pençeleriyle yırtabiliyorlar. Ama bu seferde insan bunalıyor evin için de sineklik değil de kedi filesi daha ferah olur hem sağlam hemde uygun

Anonymus552223

Sinekligi aciyorlar.

Kubyusbaskent

Ablamin kedisi sineklikleri kenarlarından yırtarak açtı bı kaç kez cam önünde yakaladik. Ben balkona çıkarıyorum veya kapıyı açıp kendim başında bekliyorum. Sinekliği yirtmalari kolay oluyor diye düşünüyorum demirimsi sineklik söz konusu olursa nasıl olur bilemem pisiciginiz için pençeleri zarar gorurmu vb olaylar. Tecrübe eden biri yanitlarsa bizide aydınlatmış olur.

Kevserhaksever

Çelik açılıp kapanan sineklik var şimdiye kadar sorun olmadı ama şimdiki aklım olsa yukardan aşağı sürgülü olanlardan yaptırırdım onlar daha sağlam ve dayanıklı oluyor

Anonymus552223

Verdigim kedilerden birisi, camlar ustten acikken gecmis ve sinekligi de acip atlamis. Ama suan kisir cok sukur atlamiyor artik.

Yine ayni sekilde onun manyak kardesi de köyde sineklik birakmadi. Yani kizisma donemiyse her turlu aciyorlar.klasik sineklik ise yaramiyor

ardazeybel16

Kedim kısır acaba atlar mı ? Kendi isteğiyle

ardazeybel16

Evde dış kapıyı bile açtığımızda evden anında çıkıyor bina kapısına koşuyor