Barınakda Kedi Kısırlaştırma

Alyadua

Arkadaşlar daha önce barınakta kedi kısırlaştıran oldu mu ? Her kediyi kısırlaştırıyorlar mı, ücreti ne kadar vs bilgisi olan paylaşabilir mi

14 CEVAP

Anonymus552223

Ev kedilerini kisirlastirmiyorlar

kayrae

sokak kedisi diyerek kısırlaştırırsanız işaretlemek için kulağının ucunu kesebilirler.

BalliBadem

@karamelek19 veterinerlere sorun tek tek ben ankara dayım bi kuzenim dişiyi bu sene 300e yaptırdı diğeri geçen sene erkek kediyi 600 e yaptırdı daha uygun bi yer bulabilirsiniz sizde

LadyAndCat

Alyadua
Belediye’de kısırlaştırın neden barınağa gitmeye uğraşıyorsunuz?
Belediye’de para alsalar bile gerçekten uygun oluyor. Normal ameliyat fiyatının yarısı kadar olabiliyor.

ardazeybel16

Belediyenin sokak hayvanları bakım merkezi oluyor orada yapılıyor. Sokak kedisi dersin yaparlar 50tl dosya işlemi alıyorlar sadece ve başarılı şekilde yaptılar benim kedimi ama sizin oradaki veterinerler nasıl bilemem

BalliBadem

Ben belediyeye ücretsiz yaptırttım ama barınağı bilemem tekiri kısırlaştırırlar

TATA4242

Dışarıda yaşayan kedileri,ücretsiz kısırlaştırıyorlar,ama buna inanmaları lazım.Ters bir durum yaşamayın sonra.Belediyede ve devlet kuruluşlarında ücret erkeklerde ortalama 150 dişilerde 250 tl.
İstanbul Büyükşehir Belediyesinde 2019 tarifesi

9 Cerrahi Tedaviler - Kastrasyon (Orsidektomi) Uygulamaları

9.1 Orsidektomi ( Kastrasyon ( 0 -10 Kg Arası) adet 149 TL
Bu Erkek kediler için

10 Cerrahi Tedaviler - Kısırlaştırma

(Ovariohisterektomi) Uygulamaları
10.2 Ovariohisterektomi ( 0 -10 Kg Arası) adet 242 TL
Dişi kedilerin için
Daha ağır olursa ücret farklı hesaplanıyor veya obez olur ise ama bu rakam 2019 sonuna kadardı,yeni yıla göre çok az miktar değişmiş olabilir.

BalliBadem

Aynen tek kulak ucu gidiyor bizimkinin aldığımda kesikti zaten kısırlaşınca aynı kulağı biraz daha kesmişlerdi tabi 2 kez olunca görüntü pek hoş olmadı ama sizinki 1 kere kesilcek çok fark etmez

karamelek19

Arkadaşlar her belediye kısırlaştırma yapıyor mu? Ben buradaki belediyeye sorduğumda yapmıyoruz yapamayız demişlerdi. Yani şikayet falan edip yaptırabilir miyim? 150₺ ise iyi çünkü buradakiler erkek kedi için 450₺ istiyorlar ve bu miktar benim için şuan kolay değil

LadyAndCat

Karamelek19
Kardeşim ,
Biz İstanbul’dayız fark etmez.
Ankara da büyük şehir üstelik başkent. Mutlaka Ankara Belediye’sinin kısırlaştırma hizmeti vardır. Bedava yapmasalar bile 250-300’e mutlaka yapıyorlar.
Ben kedimin kulağı bizde kalsın dedim ve geçen yıl 250 lira verdim.
Özel veterinerlerde kısırlaştırma ameliyatı 600 Lira’dan başlıyor.
Ben de iki tane kedi olduğu için bu şekilde tercihimi kullandım.

LadyAndCat

BULDUM
Karamelek19
“Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ile yaptığı ortak protokol ile çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı bünyesindeki üç farklı Merkezde; 23 veteriner hekim, tekniker, hayvan bakım ve ulaşımdan sorumlu 97 kişilik ekiple hizmet veriyor.”
ANLAŞMALI OLUNAN VETERİNERLER BURADAYMIŞ.
GÖTÜRME İMKÂNINIZ VARSA BİR BAKIN DERİM.
153’ü arayarakta aynı şekilde sorabilirsiniz anlaşmalı olunan veterinerleri.
Ankara içinde araştırma yapmanızı öneririm.

karamelek19

Teşekkür ederim çok

Alyadua

2 tane kedim var birisi tekir sokaktan sahiplendim onuda mı kısırlaştırmıyolarlar acaba

LadyAndCat

Kedinizin kulağının ucunu kurtarmak istiyorsanız kesenin ağzını açarak az bir bedel ödeyerek kedinizi yine Belediye’de veya anlaşmalı veterinerlerinde kısırlaştırabilirsiniz.