Kedim İshal Oldu

ardazeybel16

arkadaşlar kedim ishal oldu evde nasıl tedavi edebilirim veterinere götürücem fakat basit birşey yüzünden olduysa boşuna veterinere götürmek istemiyorum neler yapabilirim

24 CEVAP

LadyAndCat

Öyle değil :) farklı oluyor işte.
Telaş yapmayın bulduk sebebini galiba...
Hiçbir ilaç vermeyin 1-2 gün daha gözlemleyin. Düzelmezse o zaman bakarız.
Biz de aynını yaşadık.
Aynı mama biri balıklı diğeri sığırlıysa oluyor hafif sulu kaka.

Berrumeke

Probiyotik olarak kefir verebilirsiniz birde aminasol desteği biz öyle yapmıştık sorun kalkmıştı ortadan (:

Ebrarh

tavuk vermeyin ishali daha çok tetikleyebilir, veterinerden ya da petshoplardan bağırsak sistemi için probiyotik yaş mama alabilirsinix veteriner bize öyle yaptı ve bol bol su içsin

Tikos

Princ haslayip suyuyla beraber yedirebilirsiniz, prebiyotik de baya etkili bir cozum hemen iyilesiyorlar

ardazeybel16

patates falan haşladım benim kedim biraz seçiçi o yüzden yemiyor pirinç falan napsam bilemedim

ardazeybel16

ishali hala geçmedi ya :(

LadyAndCat

Ardazeybel16
Daha mı katı dışkısı bugün???
Yoksa en başından beri aynı oranda ve şekilde sulu mu???

LadyAndCat

ArdaZeybel16
Kedişkonuzu doktora götürün en iyisi. Mikrobikte olabilir. Pis bir şeyle mi oynadı veya yedi son günlerde??? Mikrop kapmışsa Fragyl şurup veriyor veteriner ama sorunun ne olduğunu bilmiyoruz şu an önce doktor teşhisi koysun sonra önerdiği ilacı verirsini...

LadyAndCat

Arda ;
En iyisi en yakın zamanda bir doktora gösterin. Sizin içiniz bizim de kafamız rahat olsun bir de sizi düşünüp üzülmeyelim.
Şimdiden geçmiş olsun.
Bu arada haşlanmış tavuk verebilirsiniz ishâl için çünkü benimkiler küçükken çok olurdu.
Şimdi bağışıklıkları güçlendi.