Kedim İshal Oldu

ardazeybel16

arkadaşlar kedim ishal oldu evde nasıl tedavi edebilirim veterinere götürücem fakat basit birşey yüzünden olduysa boşuna veterinere götürmek istemiyorum neler yapabilirim

24 CEVAP

LadyAndCat

Ardazeybel16
Mamadan kaynaklı kardeşim :)
Muhtemelen yarına toparlamış olur.
Bir daha mama paketinin dibindeki mamayla yeni açtığın paketi karıştırarak verirsin.
Geçmiş olsun.

Patates haşlayıp verebilirsiniz tavuk göğsüde olur

ardazeybel16

teşekkürler deniycem

ardazeybel16

mama değişimi yaptım fakat 2-3 gün oldu

LadyAndCat

Eski mamayla yeni mama birlikte verilir bir hafta kadar. Birden eski mamayı kesip yeni mamaya geçtiyse ve 2-3 gün olduysa olabilir.
Yeni mamaya alışması zaman alıyor. Kakası ne kadar sulu?
İyicene su gibiyse mikrobiktir.
Yumuşak biraz sulu kakaysa mamadandır.

ardazeybel16

umarım geçer yoksa yakında evde maskeyle gezmeye başlıycaz :p

BalliBadem

Eczanede varda pahalı bi ilaç diye biliyorum bizim evde olduğu için vermiştik biz fiyatı bilmiyorum toz ishal kesici

Kevserhaksever

Benim kedimde her mama geçişi ishal olur yani su gibi değil ama bir kaç gün daha cıvık bir kakası olur. Geçiyor mamaya uyum sağlayınca biraz yoğurt verebilirsiniz. Benim kedimde şuan aynı durumda dün yoğurt verdim bugün daha iyi yarına toparlanır:) 12 saat mama vermeyin yalnızca su içsin. Geçmiş olsun:)

ardazeybel16

bugün tekrar yapmış tuvaletini baktım birazcık düzelmiş gibiydi ama hala ishal

ardazeybel16

bi ara düzeldi gibi olmuştu ama hala sıvı bi farklılık yok

ardazeybel16

Güncel

LadyAndCat

Ani mama değişimi yaptıysanız ondan dolayı olabilir. Mikrop kapmışta olabilir.

BalliBadem

İlaç adını yanlış hatırlamıyorsam reflor çok iyi az bişe suya katıp şırıngayla içirin benimkine yaramıştı

ardazeybel16

nerden ve ne kadara alabilirim

ardazeybel16

yumuşak sulu gibi ama mamalar aynı yani marka aynı sadece eski kullandığım etliydi yeni geçtiğim tavuklu