Dişi Kedimi Çifleştircem

momo44

Arkadaşlar benim 10-11 aylık dişi kedimi çifleştirmeyi düşünüyorum bu arada cinside tekir ama annemin isteği az doğurması 2 veya 3 hangi kediyle çiftleştirmem gerek yada kaç tane yavru verir en az bilgilendirirmisiniz arkadaşlar...

16 CEVAP

kayrae

çok şükür bugün de birilerine “kedini kısırlaştır” diye bağırdık.
kişisel algılama lütfen, hassas bir konu o yüzden bu kadar tepki çekiyor. ama annenle paylaş lütfen.

kayrae

Yavru sayısı siparişle olmuyor maalesef. 5 tane olursa ne yapacakmış anneniz?

kayrae

kedilerde annelik duygusu biz insanlardaki gibi değil. içgüdüsel olarak bir kaç ay bakıyorlar, sonra yavrusuyla bile çiftleşebilir.

LadyAndCat

MOMO44
“Bir kerelik Annelik duygusunu tatsın” çok duyduğum ama gülmeme sebep olan bir cümle.
Zekâ yaşı 1,5-2 yaşındaki bebekle aynı olan bir kedi nasıl olur da Annelik duygusunu anlar?
Zavallılar kendilerine bakamıyorlar.
Kedilerin Annelik duygusu yoktur.

momo44

Şimdi bende şoyle söyliyeyim annem yavru istedi ben fazla taraftarcı olmadım ben kısırlaştırmayı düsündüm ve fiyat araştırmasıda yaptım bu ayın 8 de inş maaşımı alır almaz tanıdık bir abimizin veterineri var 2 yada 3 ayda ödeyebilcemi söyledi ve bu beni için iyi dediğiniz yavrulatma ilgili konuşmalarda hak veriyorum size gerçektn her konuda hatasızca haklısınız öyle bir devire geldikki adalet yok hayvanları öldür işkence et ve cüzzi bir miktar parayla ceza ye nasıl bir insanlık bu ve gördükçe sinirlerim bozuluyor üzülüyorum şöyleki ben bu kediyi eve aldıgımda hastaydı 3 gün falan balkonda tutup ileşmesini bekliycektik ve geri sokağa bırakıcaktık annemi zor ikna ettim annem sadece kaka kokusunda tiksinir yoksa hayvanları cok sever ve 3 gün oldu kedi kötü hala, dedim veterinere götürelim ve ozaman 350 tl para verdim bide ilaçları vardı toplam 155 tl tutuyordu 2 ilaç aldım 69 tl tuttu 3. İlacı alamamıştim ev krediside ödüyorduk sıkışıktık ama eve girdiği sabahı bizim olmuştu annem hep öpüyor kokluyor ve kumunu falanda almıştık koku falan yok hersey çok güzel olmuştu demem şuki bir hayvanı evinize alcaksam bu zorda olan bir hayvan olcak :) hayvanları sevelim sevdirelim teşekkür ediyorum hepinize

kayrae

dişi kedilerde yumurtalık kisti ve rahim iltihabı çok yaygındır. bir an önce kısırlaştırmanız en doğrusu

LadyAndCat

Momo44
Neden kısırlaştırmıyorsunuz???
Anneniz az doğurmasını istemiş böyle bir formül yok. Kedinizin 3 bebeği de olabilir 6 tane de kimsenin bunu bilmesine imkân yok. Ayrıca tekir kediyi hangi erkekle çiftleştirirseniz çiftleştirin ne değişecek ki ?
GELİN, SİZ BİR BİZİ DİNLEYİN:
SEVDİĞİNİZ KEDİNİZİ KISIRLAŞTIRIN.
İNANIN TEK ÇÖZÜM BU.
Benim de kedin CİNS değil ve KISIR çünkü hem kızım hem de ailemiz için en iyisi bu:)

kayrae

zamanında kısırlaştırılmayan dişi kedilerde çok sık görülen pyometra’nın nasıl bir hastalık olduğuna annenizle birlikte bakın mutlaka.

momo44

Tahmin etmiştim birde tekir kediler cok doguruyormuş hepinize teşekkür ediyorum zaten kışırlaştırcağız bu son kızgınlıklar bizi yedi bitirdi en iyisi mencede kısırlaştirmak 1 aya kalmaz halledecem bu işi

BalliBadem

Yıl 2020 haka millet annelik duygusu diyor kediöer yavrularına iç güdüleri yüzünden bakarlar ay anne olsam bi demezler sadece hayvana eziyet
8 tane yavrularsa ne olucak? Kedinin sezaryen olması gerekirse hemen para ayarlıyabilecek misiniz? Anneye ve yavrulara özel mamalar vitaminler alabilecek misiniz? Ya anne yavrulardan bi kısmını redderse ne olacak? Sahiplendirdiğiniz insanlar ya manyak çıkarsa kedinize bişey yaparsa takipli bile olsa numara değiştirebilirler yada sadece suratını çekerler? Anneye doğumda bişey olursa? Yavrular ölürse ki ilk doğumda ölüm çok olur dayanabilecek misiniz? Ya yavruları sahiplendiremezseniz? Birçok sokaktaki barınaktaki yavru kedi yuva arıyor ve sizin zevkiniz için doğan bebekler onların yolunu tıkayacak? Ve her doğum ömürlerini kısaltırken kısırlaştırma ömürlerine 3-4 sene katıyor
Herkes ister çocuğunun minik bebekleri olsun sevsin ama o kadar basit değil işte

BalliBadem

Biraz hayvan haberlerine bakın zaten olmayan kedi yavrularını sahiplendirmeye korkarsınız meseka suzionlinede bişey görmüştüm kedi 2 kez balkondan düşmüş 3 ay mı ne taşıma kafesinde kapatılmış o halde ki sürekli resim istiyorlarmış hayvanın sadece suratını çekip atıyorlarmış neyseki sonra fark edilmiş durum ve mama da almamışlar saçma sapan şeyler yedirmişler insan korkuyor ya

kayrae

Neden çiftleştircen :)

kayrae

beş kere de lütfen demişim. heyecanlanınca kelime dağarcığım daralıyor :)

İsteğinize göre mi doğuracak hayvan? 8 yavrusu olanda gördüm. Neden ksırlaştırmiyorsunuz kedilerde annelik duygusu yok bebek kediler sütten kesildiği an aileden herhangi bir bireyle ciftlesebilir yani anne kedi bebeklerinden biriyle ciftlesebilir. Ayrıca rahim kanseri gibi kanser hastalık katını vb hastalıkları önlemiş olursunuz hem zaten kediniz kisirlastirmaya gayet uygun bir yaşta hatta üzerinden baya geçmiş çiftleştirme 1 ay sürse 2 ay hamilelik 4 ay bebeklere bakım derken araya bide kızgınlık girerse kedi 2 yasına basacak ne kadar erken o kadar iyi

momo44

Aynen en kısa sürede bu işi bitircem inş.