Kedi İdrar Yolunda Taş

Ecerana

kedisinin idrar yolunda taş çıkan var mı bu hastalığı atlatan varsa bana ulaşabilir mi? kedimin idrar yollarında taş varmış fakülte ameliyat dedi burada çoğu veteriner yapmıyor bu ameliyatı sadece fakülte yapıyormuş ve zor ve riskli bi ameliyatmış. Bi tane veteriner kliniği buldum burada tam teşekküllü bu sene açılan bi klinik zaten onlarda bu fakülteden mezun olmuşlar. onlar bana dedi ki önce 1 hafta bi medikal tedavi uygulayalım sonra tekrar röntgen çekelim eğer küçülme olursa devam ederiz olmazsa ameliyat ederiz dediler bn ameliyat zor olduğu için ve kedimin çıkmama ihtimali olduğu için bu yöntemi deneyim dedim ama direk ameliyat yaptır diyen de var aranızda böyle bi sorun ile karşılaşan var mı tedavi süreci nasıl ilerledi beslenmesi nasıldı yazar mısınız? bir de bn Konya dayım ama başka şehirlerdeki özellikle İstanbul Ankara İzmir bu şehirde yaşayan veterinerlerin görüşlerini merak ediyorum eğer bana yardımcı olabilecek varsa kedilerimin instagram hesabından röntgen ve idrar tahlili sonuçlarını gönderirim kendi veteriner hekiminize ulaştırırsanız çok memnun olurum.

28 CEVAP

karamelek19

Umarım ameliyatsız hallolur :(

Ecerana

matisse yiyorlarlar tahıllısız değil yani. sanırım bn emzirme ve hamili döneminde bi taş mama yapmıştım biraz fazla kalsiyumlu dedilet sonradan ondan olmuştur dediler geçti diğer kedim de bişey yok ama biraz da stresten galiba kedim ürkek ve hassas bi kedi htep hasta olur ilça içirirken stres olmuş olabilir ya da yabancı biri gelse bile stres olur diğer kedim bir de bazen yavrulara tısladı ondan da olmuş olabilir annelik iç güdüsü ile korkmuş olabilir artık bilmiyorum neden oldu

Ecerana

Yaş mama

karamelek19

Evet streste etkiliyor ama susuzluk ve kuru mamada çok önemli. Bizde hep yaşadık bu problemi, umarım ameliyatsız sonuç alırsınız ama dediğim gibi kotervin gerçekten aralarında belkide en iyi sonuç alabileceğiniz ilaç fiyatı biraz Pahalı

karamelek19

Ve tabiki her kedide tedavi yöntemleri değişebilir farklı veterinerlerden dönüş aldıysanız tavsiyeleri neler oldu, merak ettim

Ecerana

daha cevap yazmadı çoğu sadece biri medikal tedavi yöntemi denenebilir ama ameliyat daha iyi gibi dedi. ilacın fiyatı ne kadar bu arada biliyor musunuz

karamelek19

140₺ 1 kutusu

mrysckn

merhabalar. kediniz ne durumda umarım iyidir. neler uyguladınız merak ettim. şu an aynı sorunu yaşıyorum. antibiyotik tedavisi gördü yine evde devam eden 2 farklı ilacı var reçete mamaya geçiş yaptık ama henüz bi düzelme yok. tavsiyeleriniz var mı teşekkürler.

melist35

farmina vet life stuvrit kuru mama kullanın ve kedilerde idrar yolu taşlarına en iyi gelen c vitaminidir. c vitamini tablet veya macun kullanın. bu ikisini kullanıp ameliyata gerek kalmadan iyileşen kedilerinin olduğunu okudum pek çok kez. bi veterinerinize sorun isterseniz

Ecerana

merhaba arkadaşlar yazdıklarınızı yeni gördüm kusura bakmayın..
Kedimi ameliyat ettirmedim. Dediğim kliniğe gittim ve orada ilaç ile tedavi edildi. İlk beş gün 2 şer tane iğne oldı ilaçların ismini bilmiyorum maalesef ayrıca 2 kere de c vitamini takviyesi yapıldı. Bunun yanında farmina struvit management mama verdiler ve bir de 10 gün boyunca suyuna bi vitamin, yani takviye ekledim maalesef onunda ismini bilmiyorum.. ama ilaç değil dedi veterinerimiz diğer sağlıklı kedinde içebilir o sudan iyi bile olur dedi. kızılcığı da sordum ve bence verebilirsin zaten mamanın içinde de var dedi. 1 ay boyunca ilaçlardan sonra sadece özel struvit mama yedi ve kızılcık içti kedim kontrole gittiğimizde taşı baya küçülmüş olarak gördük 1 paket daha özel mama aldık toplam da 4 kg yani yaklaşık 3 ay farminanın mamasını yemiş oldu kedim kızılcığı da ilk ay her gün verdim daha sonra 5 gün verip 2-3 gün ara verdim. tedavi sürecimiz böylelikle bitmiş oldu. şuan hastalığı atlatalım yaklaşık 8 ay oluyor ve kedim artık normal mama yiyor veteriner hekimimiz hastalığı atlattıktan sonra özel mama yemesine gerek yok dediği için normal mamaya geçiş yaptık. şuan önlem amaçlı ay da bir kızılcık suyu yapıp yaklaşık 1 hafta veriyorum.

Ecerana

ayrıca bir vitamin firması tavuk taşlığı da iyi gelir dedi. toz halinde satılıyormuş ondan alıp 15 gün verip 3-4 ay ara vereceğim. yılda 3-4 kere vereceğim yani. Sağlıklı kedime de vereyim mi önlem amaçlı dedim ama sadece hastalığı atlatan kedine ver dedi firma. Alabilirsem bakalım merak ediyorum nasıl bişey faydası olacak mı

Hacer567

Arkadaşlar benim kedimde idrarında kristaller var sürekli sonda ve antibiyotik yoruldu
Ev maması tarifi bilen yazabilirmi

Merhaba, benim kedimde de idrar yollarında kristalleşme çıktı. Kusma, çişini kanlı yapma ya da tuvaletini başka bir yere yapma gibi durumları yoktu. Ateş, tüy dökme, tuvaletini yaparken miyavlama gibi semptomlar vardı. Tedavi görmeye başladı. 4-5 gün içinde o kristalleşme taşa çevirmiş bir parmak ucu büyüklüğünde taş görünüyordu. Tedavi esnasında böyle bir şey nasıl olur anlam veremiyorum. Dünden itibaren tedaviye evde devam ediyoruz kotervin ve Advance uriner mama ile sizler ne önerirsiniz? Bir de bu kızılcık ne tür bi kızılcık? Yaban mersinine kızılcık diyende var o mu acaba? suyuson olarak kaynatarak mı suyunu elde edeceğiz, kaynakmadan sıkarak mı?