Kediye Kızmak

poughkeepsie

Kedim sabahtan beri tezgaha çıkıp duruyor. Bugün sözlü olarak sesimi yükselterek kızdım kaç kere. Mutfaktan çıkıp odaya geliyor, ben bakmadığım an depar atarak mutfağa gidiyor bi de üstüne gıcıklık yapar gibi mutfakta miyavlıyor :) Ben de içine su koyduğum eski (tamamen temiz) fısfıslı deterjan kabından hafifçe su sıktım. İnadıma yapmaya devam etti ancak bu sefer elimde gördüğü gibi kaçmaya başladı. İnternette böyle şeylerin kedinin daha inatçı olmasına sebep olduğunu ve sahibine karşı sevgisini azalttığını okudum. Yanlış mı yapıyorum? Bi sıkıntı olur mu ki

7 CEVAP

sarmanbirkedi

Tezgahta eğer zarar verebileceği bir şey bulundurmazsaniz hem onun hem sizin gonlunuz olur

Anonymus552223

Aynen tezgahta ilgisini cekecek birsey birakmayin, bir sure sonra alisir ve orasinin cikilacak bir yer olmadigini anlar. Spreyleme falan pek çozum olmuyor. Korkak guvensiz bir kedi olmasini istemezsiniz

Kubyusbaskent

Bunu bizim kızda yaptı sesinizi yükselterek hayır deyin eviniz uygunsa kapısını kapatın uyuduğunuzda veya orda bulunmadığınızda. Bizimki şuan hiçbir şekilde cikmiyor. Birde size önerim siz oradayken veya iş yapıyorken imkanınız varsa sirkeli bir bez ile sılin. Üzerine birsey sıkmak her piside olmamakla birlikte agresif davranışlara ve propagandaya kadar gidebilir. Birde bu davranışı lütfen gözlemleyerek yukarıda bahsettiğim durumları uzatın veya birakin.Umuyorum yararlı olur...

poughkeepsie

Ne yazık ki tezgah üzerinde yemek yapma zamanı et, tavuk veya balık vs olabiliyor bu durumda hemen atlama girişiminde bulunuyor. Ayrıca baharatlığa hemen uzanıyor onu da kaldırma şansım yok ne yazık ki. Sirkeli bez ile silmeyi deneyeceğim hepinize teşekkür ederim :)

Fel__2

Benim de mutfak kapım yok önceden girmesin diye uğraşıyodum artık izin veriyorum zaten sadece ben mutfaktayken geliyo az dolaşıp kapıya yatıyo beni bekliyo her seferinde manyak :D

sarmanbirkedi

Benim sarman da bir zamanlar tezgaha çıkardı. O dışarıya çıktığı için patileri pis oluyor diye izin vermezdik, annem biraz kızdı. Bir daha hiç cikmadi. Tezgahta balık tepside açık duruyor hayatta çıkmaz

LadyAndCat

”İnternette böyle şeylerin kedinin daha inatçı olmasına sebep olduğunu ve sahibine karşı sevgisini azalttığını okudum.”
Korkmayın etkilemez.
Bazen aşırı hassas olmaya gerek yok...
Bazen yaramazlık yapıyorlar.
Bazen kendilerini tutamıyorlar:))
Tezgahta et ürünleri olduğu İÇİN merak ediyor? Acaba bana da var mı? Diyor çocuk :))
Ben de izin vermiyorum mutfağa girmesine her gün bir defa kesin kızarım bu yüzden. Adını yüksek sesle söylüyorum kaçıyor artık :D