Yavru Kısır Kuru Kedi Maması

hilaltrfllu

Merhabalar daha önce başlık açılmış fakat tecrübeli olan varsa deneyimlerini bekliyorum. Dişi kedim 8 aylık bu hafta kısırlaştıracağız. N&D yavru kedi maması yiyor. Kısırlaştıktan sonra yavru kedi mamasına devam etsem çok kilo alır mı? Biraz tembel bir kedi sağlıklı fakat kolay kilo alabilirmiş gibi geliyor. Hills markasının 6 aylıktan itibaren kısır kedi mamasını gördüm fakat Hills et unu ve iç organ kullandığı için sağlıklı bulmuyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

10 CEVAP

onurtemiz

ProPlan Kitten’ın üzerinde “kısır yavru kediler için uygundur” ibaresi var

onurtemiz

Siz 12 ay bitene kadar Kitten mamalara devam edin. Bu gün Fati'deki bir pet shop'ta Proplan mamaları inceledim ve Kitten da ''kısırlaştırılmış kediler için uygundur '' yazıyordu ama bu mamadan vermeyin siz.

ND de sorun yaşamıyorsanız devam edin ND kilo aldırıcı bir mama değil genel olarak.

ILoveF

Mamanızdan memnunsanız kullanmaya devam edebilirsiniz bence sıkıntı olmaz. Kısa sürede kilo artışı gözlemlerseniz ona göre değişim yaparsınız

surayilmz

ben de bugün kısırlaştırdım veteriner yaşını doldurana kadar kitten mama kullanmaya devam et dedi gerekli besinleri tam alması açısından

SilasinemD

Benim kedim 5 aylık ve kısırlaştırılmış, Advance Junior sterilized mama kullanıyorum. 24 ya da 36 aylığa kadar kullanılabiliyordu sanırım

hilaltrfllu

Kızımı kısırlaştırdık şuan kalan yavru mamasına devam ediyor. Veterinerimiz yetişkin kilosuna ulaştığı için kısır mamasına geçebilirsin dedi ancak hala tereddüt yaşıyorum sanırım kısır mamasına geçeceğim

onurtemiz

siz bilirsiniz gelişimi eksik kalırsa sonrası daha zor olabilir.
Protein ve yağ oranlarını dikkatle inceleyerek uygun bir kitten a devam edebilirsiniz bir süre. Ama en az 12 aylığa kadar bir kitten yesin derim. Proplan üzerinde kısır yavrular için uygundur ibaresi var. Bütçeniz bu kulvarlarda olduğunu sanıyorum Royal Canin ve ya Hills Kitten da yiyebilir. Bu mamalar çok iyi içerikli mamalar değil bunu unutmayın. Çok kötü de değil tabi. ND kitten a geçebilirsiniz tüy sorun olmayacaksa ama onun proteini ağır. Acana Wild Prairie öneririm bununla ve ya Acana Grasslands alın derim en azından 12 ay bitince alın. Ama şu an bunlara da başlayabilirsiniz.

hilaltrfllu

N&D kitten yiyor şuan. N&D tahılsız kısır mamasına geçireceğim fakat farkettim ki protein oranı %46, yağ oranı %9 oranında kittena göre daha düşük,lif oranı daha yüksek. Bir sorun yaşar mıyız ?

onurtemiz

Protein 46 olması bizim kediye uygun olmadığı anlamına gelir. Sizin kediye ağır gelir mi bilmiyorum ama çoğu kediye ağır gelme ihtimali var

ND kitten la devam edin zaten ne kalmış ki 12 ayına bende kedimi 1 ay önce kısırlaştırdım hala yavru mamayla devam ediyorum gözle görülür bir kiloda almadı