N&D Düşük Tahıllı Balıklı Ve Portakallı

cuneytsahin

Arkadaşlar 2 erkek kedim var ve ikiside kısır. N&D'nin düşük tahıllı balıklı ve portakallı mamasına bayılıyorlar. 10 Kiloluk çuvalını aldım kullanıyorum çünkü kısırlaştırılmış tavuk ve narlıyı asla yemiyorlar ve ben de kedilerime kaliteli mama yedirmek istiyorum. Kedilerim hareketsiz değil aksine çok atlayıp zıplıyorlar. Bu mamanın kısır maması olmaması herhangi bir sorun yaratır mı ? Böbrek taşı falan yapar mı ?

4 CEVAP

LadyAndCat

Cüneyt Bey;
Hangisini seviyorlarsa onu yesinler zorlamayın. İki mamanın içindeki oranlara bakın yağ ve mineraller arasındaki oranlar çok değilse sıkıntı olacağını sanmam...
Bol su içmelerine özen gösterin.
Mutlaka yaş mama verin hazır veya ev yapımı. Hangisini yapabiliyorsanız.

sarmanbirkedi

Kısır ya da degil. Arkadaşın da dediği gibi bol bol yaş mama verirseniz ne böbrek sorunu olur ne bir şey

Ben de çok kullandım bu mamayı kısır erkek kedime. Mümkünse her gün ev yapımı yaş mama ve diş bakımı çok iyi olur.

cuneytsahin

Teşekkür ederim arkadaşlar :)