Kedimin Boğazından Tıkırtı Geliyor

Mie

Merhaba, kedimin boğazından tıkırtı gibi bir ses geliyor. Sanki ağzının içinde sert bir şey varmış da onu kemiriyor gibi ama açıp baktım ağzında bir şey yok. Öğürme ya da öksürme de değil. Hareketlerinde bir değişiklik, rahatsızlık belirtisi de yok ama. Anlayamadım boğazına bir şey takılmış olabilir mi acaba?

13 CEVAP

sarmanbirkedi

Benim kedim bir ara horluyordu o derece sesli yaptı. Sonra annem dedi ki babana dayanamıyorum bir de kedi çıktı başımıza

LadyAndCat

Mie
Mırıltı , horultu tatlım o :))
Bazen tıkırtı gibi yapıyorlar.
Endişelenme. Kedin sağlıklıysa onu mutluluktan, huzurdan, rahatlıktan yapıyordur.

Mie

Gerçekten mi :( 4 aylık 2 kedimiz var ilk defa kedi annesi oldum biraz evhamlı olabilirim :) ama mırlama gibi değil bayağı bayağı tıkırtı gibi :)

LadyAndCat

Birbirimize yardımcı olmak için varız. İstediğin her şeyi danışabilirsin bana ve burdaki arkadaşlarımıza :))
Hayırlı olsun tekrardan evinizin neşe kaynağı kedi bebekleriniz.
Bize mutluluk getirdiler size de getireceklerine eminim.
Ben evcil hayvan olan evin , olmayana göre daha az stresli ve huzurlu olduğuna inanırım.

TATA4242

Öyle zaten babam,benim kediyi çaktırmadan seviyor,kendisi psikopat,kedide psikopat olunca,kedinin ismi farklı ama babam hep psiko psiko diye sever,kedi bile bunu benimsedi.Annem kızım diye seviyor,Regina nasıl söylenir,bir türlü kavrayamadı,o yüzden Virgin(bakire)gibi yada Virginia gibi söylemesinden iyidir.Hayır ortalık karışık,evin içinde öyle bağırır,içeri filan alıcaklar haberi yok :):)Hoş şeyler...

Mie

:) :) :)
Kesinlikle neşe ve huzur getiriyorlar, iyi ki geldiler diyoruz hep

LadyAndCat

Mie :))
Hayırlı olsun bebeklerin.
4 aylıklar bebekliği yeni geride bırakıyorlar. Evet **tıkırtı ** gibi olabilir. Korkacak bir şey yok.
Bende de iki haftalık iki bebek vardı. Şimdi oğlanı görsen at gibi oldu :D
Kızımız normal boyutlarda. Alışıyorsun her şeye ve büyüyorlar...

Mie

Çok teşekkür ederim, 2 aydan fazladır bizimleler hiç duymamıştım bu sesi, biraz endişelenmiştim ama şimdi rahatladım :)

LadyAndCat

Benimkiler de öksüz ve kardeşler:))
Cinsiyetleri ne Mie ?

Mie

Biri dişi biri erkek :)

LadyAndCat

Gördüm :))
Biri kız diğeri erkek.
Kız 6 aylık olduğunda kilosu 2 kg ulaştığında kısırlaştırırsın hiçbir sorun olmaz:)
Ben benimkileri 7 aylıkken ayırdım.
Kızımız 8 aylıkken kısırlaştırma ameliyatı oldu. Oğlanı geri alabilirim ama almadım Babam’da.
İki erkek takılıyorlar.
Mutlular:))

Mie

Yaa ne kadar güzel, hep mutlu olsunlar :)
çok teşekkürler tecrübeleri duymak da çok iyi oluyor, yeniyiz kedi ebeveynliğinde :)

daphne12

Merhaba, şimdi düzeldi mi kediniz?