Mama Yerine Ne Verilir?

ayselsckn

Mama değişimi yapacağım siparis verdim ancak beklediğimden geç gelecek. Eski mamayla karıştırıp vereceğim için mamayı bitirmek istemiyorum. 3-4 gün mama yerine ne kullanabilirim?

5 CEVAP

NidaE

Bize uğra Müj mamasini Karamelle paylasir :)

LadyAndCat

Kedi için mamalar ve ev yemekleri neler olabilir?

Kediler köpeklere oranla %20 daha fazla protein almalıdır.Kedilere aşırı miktarda ciğer verilmemesi gereklidir aşırı ciğer verilmesi durumunda A vitamini fazlalığı oluşur.Yağlı balıkların sık verilmesi e vitamin eksikliğine neden olur bu durum kemik hastalıklarına neden olabilir.gebeliğin son dönemlerinde kedinizi normalin 3 katı beslemeniz gereklidir.kediler yaşlandıkça daha az besin tüketirler bu sindirim sisteminin yavaşlaması ile ilişkilidir.Omlet, pişmiş balık, sebzeli et, makarnalı et,pişmiş yemekler, ev yemekleri, pişmiş tavuk, sardalya ve ton balığı konservesi, tahıl gevreği, kıyma, pişmiş havuç ve sebzeler verilebilir. kesinlikle akciğer (manco) ve kemik vermeyiniz. Kediler genelde beklemiş yumuşamış, aroması kaçmış mamaları red ederler. Bu nedenle kedinize verdiğiniz mama ve su daima taze olmalıdır. Mama kabında kalmış mamaları ve suyu kediniz tercih etmeyeceği için, günlük vermeniz gereken miktarı gün içinde parçalara bölerek veriniz.

LadyAndCat

Aysel;
Mama Tarifi:
Tavuk ciğeri al 700-800 gram kadar.
1 havuç ve 2 patates.
Yapılışı:
Önce minik minik doğradığın ve orta büyüklükte doğradığın patatesleri 2 bardak suda haşla.
20 dakika kadar.
Yumuşayıp iyicene haşlanınca içine çok küçük parçalara bölmediğin ciğeri at. Paketten çıkan yürekleri de minicik doğrayıp ekle.
5-10 dakika pişsinler.
Soğuyunca elinde yoğurarak mama kıvamına getir. Lapa gibi oluyor.
3-4 kaşık kadar ver.
Geri kalanını pişirdiği kapla birlikte dolapta 3-4 gün saklayabilirsin.

LadyAndCat

Aysel;
Ciğer yerine her hangi bir sakatatta olabilir. Et mâlum pahalı.
Bunun içine az miktarda pirinç, bulgur ve makarna karıştırılabilir.
Sakın bilinçsiz ve kedisiyle ilgilenmeyen biri gibi bir tencere kıymalı, bulyonlu makarnayı kedişkonuzun önüne koymayın.
Pirinç ve bulgur pişince pişer bilirsiniz bu yüzden 1-2 kaşığı geçmemeli.
Hiçbir şekilde tuz ve yağ koymayın.

LadyAndCat

Pirinç ve bulgur pişince ŞİŞER demek istemişim ama diyememişim:))