5.5 Aylık Bir Scottish Fold Um Var, Mantar Oldu☹️

Qumru

Vet, baticon ile temizle 45 dk bekle sonra kristalin ile batikonu temizle ve oceral fıs fıs sür dedi. Bir haftadır yapıyorum iyice kalın bir kabuk oluştu. Bence bu mantar değil.. Ekzema mı acaba bikemedim. Bir de gözleri sulanmaya başladı. Yeme de içmede oyun oynamada sıkıntı yok. Yorum alabilir miyim arkadaşlar..

5 CEVAP

Kevserhaksever

Kabuk bağlayıp dökülecek mantarı benim kedimde de öyle oldu 1 hafta içinde pul pul döküldü. Veterineriniz mavi bir ışıkla baktı değil mi mantar olan bölgeye

Kevserhaksever

O zaman mantardır. Siz veterinerinizin söylediği tedavi yöntemine devam edin. Kabuk bağlaması iyi. Geçmiş olsun:)

Qumru

Çok teşekkürler, dün kontrole gittik. Vet, kabuk olan kısımları cımbızla temizleyim tekrar mavi ışıkla baktı. Geçmiş ama 4-5 gün daha tedbir amaçlı boyunluğu çıkarma dedi ama benim oğlum bir türlü alışamadı bu merete dün akşam çenesini çıkarmış alttan ağzının yarısı altta yarısı üstte kafayı yedik çıkarana kadar. ☹️ Çok üzülüyorum strese giriyor diye.. İlginize tekrar teşekkür ederim.. ????

Qumru

Evet

Kevserhaksever

Rica ederim. Geçmiş olsun:))