Hamile Kedi İcin Mama

Tikos

Merhaba arkadaslar kedim1 aylik hamile ve nd tahilsiz tavuklu narli kitten and mother cat mamasi veriyorum. Ama daha besleyici ve daha kaliteli bir mama almak istiyorum onerebilir misiniz acaba ?

5 CEVAP

Tikos

Cok tesekkurler o zaman nd ile devam edicem sanirim ve arada yumurta vericem umarim yer

Sselin1

Haftada 1-2 kere tavuk cigeri de haslayip verebilirsiniz hem cok seviyorlar hem de gayet besleyici.

Sselin1

N&d kittenin degerleri gayet yüksek. Protein ve ya yag orani en yüksek mamalardan. ama icerik olarak daha iyi bir mama isterseniz orijen deneyebilirsiniz. Ya da n&d kittenla devam edip yaş mama oranini artirin isterseniz. Schesir, n&d, naturea, gimcat gibi mamalar gayet besleyici.

LadyAndCat

Aldığınız mama orijinalse endişelenmenize gerek yok.
Dilerseniz arada yaş mama ve yumurta verebilirsiniz.
Yavru kediler için uygun olan tüm mamalar hamile kediniz için de uygun olacaktır.
Kediniz normalden 2 , 3 kat daha çok yiyebilir normaldir.

onurtemiz

ND yeterli bir mama
Ama Orijen ve ya Acana ya da bakabilirsiniz. Kullandığınız iki fakrlı karışık mama gayet iyi. RC çok iyi değil ama ND ile karışık olursa mama yeteri kadar iyidir. Doktorunuzla irtibata geçip yaş mama sayısını arttırabilirsiniz bu konuda. Hatta başka bir doktorun görüşlerini de alın derim.