Kedimde Mantar Var

Kedimin Patisinde ufacık mantar vardı TERBİSİL sprey ile geçirdik şuan iki kulağında mevcut o spreye devam ediyorum önerebileceğiniz daha etkili krem ya da başka sprey var mıdır ? Bir aşırı şekilde hapşırıyor veterineri bir sorun yok ev ortamında ki tozdan kokudan falandır diyor ama korkuyorum bu konu hakkında da yardımcı olabilir misiniz?

5 CEVAP

mavitilki

Kristal kum kullanıyorsanız hapşırıyor olabilir çünkü tozu size dahi zararlıdır ve evet zehirli toz salar. Mantarı eğer küçükse oksijenli su dökebilirsiniz ya da tentürdiyot dökebilirsiniz mümkünse batikon KULLANMAYIN çünkü üzerini kapatır nemli ve havasız hale getirir tentürdiyot ise hasta dokuyu yakar. Mantar büyük bir alana yayılmışsa veterinere gidin. Bir de mantarlar bağışıklık düştüğü zaman çıkar. Immunex alıp yoğurda karıştırarak verebilirsiniz. Yoğurt, ayran ve kefiri düzenli olarak haftada bir-iki kez verirseniz bağışıklığı güçlenir. Veterinerinizin önerdiği vitaminlerle de destekleyebilirsiniz.

Qumru

Kefir kediye dokunmaz mı, benim kedimde mantar bağışıklık için şurup verdi dr ama içiremiyorum. Kefir içine koysam olur mu

Qumru

Kefir kediye dokunmaz mı, benim kedimde mantar bağışıklık için şurup verdi dr ama içiremiyorum. Kefir içine koysam olur mu

Daha 5.5 aylık yoğurt falan yedirmiyorum maması dışında herhangi bir yiyecek vermiyorum kumu da kristal değil normal kumlardan peki önerdiğiniz tentürdiyot zararlı değil mi oksijen suyu falan veterinere danışmam gerekir mi bunlar için acaba

mavitilki

Hayır dokunmaz. Laktoz mayalanma sırasında protein zincirine katıldığı için zarar vermiyor ayran, yoğurt, kefir, haşlanmış yumurtanın yarısını çatalla ezerek falan verebilirsiniz yani. Ben 5 haftalık yavrularımı ayranla tedavi etmiştim ishal için :)