Kedimi Kısırlaştıracam Ama Emin Değilim

bbukett

11 aylık dişi kedimi önümüzdeki haftalarda kısırlaştırmayı düşünüyorum ama veterinerimiz kan testi ve röntgeni gerekli görmedi.Bu testleri yaptırmasam bir sorun olur mu? veterinere ne kadar güvenmeliyim hiç bilmiyorum.Cevaplarsanız sevinirim

7 CEVAP

ZehraBulutt

Kan testi yaptırın mutlaka, röntgen istendiğini ilk kez duydum, onu yaptırmasanız da olabilir bence.

iremtrkmn

Kedinin sağlığı için kısırlaştırmanız daha iyi olacaktır. Bizden de kan testi ve röntgen istenmedi gayet basit bir ameliyat zaten sadece dişi kediler için biraz zor olabiliyor onlarda bir iki hafta içinde hemen kendilerini toparlıyorlar.

Bizden ikisi de istenmedi ama kan testi yaptırabilirsiniz iyi olur ama röntgen olmasa da olur radyasyon yayar hem gerek yok ondan. Zaten kediniz erkekse hiç sorun yok çok basit bir ameliyat ama disiyse biraz daha zor oluyor fakat bir an önce kisirlastrin.

pinarcaya

Bizden de ikisi de istenmeden kisirlastirildi.

ILoveF

Bendende istenmedi hiç. 2 tane erkek kedimi kısırlaştırdım. Bir sıkıntı yaşamadık çok şükür. Özel bir durumu yoksa bunlar olmadan da yaptırabilirsiniz sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Ama içiniz rahat etmeyecekse kan testi yaptırmak istediğinizi kendiniz söyleyin yapacaktır. Röntgene hiç gerek olmadığını düşünüyorum

mavitilki

İstenmeyebiliyor bazen ama ben yine de bi kontrol ettirin derim. Özellikle de kızgınlığa girdiyse.

bbukett

cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim
zehra hanım neden mutlaka yaptırmalıyım? Bilmediğim için soruyorum