Kısır Kediye Normal Mama Vermek

Meltemmx32

Arkadaşlar 1 yaş 4 aylık kısır bi erkek kedim var kısırlaştıralı 2 3 hafta oluyor 4 kilo 600 gram gibiydi kilosu operasyondan beri normal mama kullandık kilo alması için biraz fakat çok az bir değişiklik var yok ta denilebilir sizce kısır mamaya geçmelimiyim yoksa normal mama ile devam etsem kilo alırmı sorun olur mu acaba?

9 CEVAP

mavitilki

Kedilerde özellikle erkeklerde kısır maması kullanmazsanız idrar yolunda tıkanıklık gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Kediniz dişi olsaydı kilosu artmıyorsa normal mama kullanın derdim. Bence herhangi bir şeye kalkışmadan önce veterinere danışmanız en doğrusu olur.

Sselin1

Kediniz kilo almadigi surece kullanmanizda bir sorun yok. Idrar yollarindaki problemin sebebi kisir kedi mamasi kullanmamak degil. Yaş mama kullanmamak. Kedisinde idrar yollari sorunu yasayanlarin neredeyse hepsi kisir kedi mamasi kullaniyor zaten. Kisir kedi mamasinin özelligi dusuk yag oranidir. Zayif bir kedinin kullnamasina gerek yok yani. Acikcasi kediniz cok zayif degil ama kilolu da degil. Eger kilo artisi olursa kisir kedi mamasini tercih edersiniz. Bu arada hangi mamayi kullaniyorsunuz ? degerlerine bakip daha iyi yardimci olabilirz

onurtemiz

Biz 6-7 aydır normal kullanıyoruz o zaman ameliyat oldu hiç kısır kullanmayı düşünmüyoruz

ILoveF

Evet erkek kedilerde idrar yolunda sıkıntı oluşabiliyor zamanla. Sıkıntılı bir süreçle karşılaşmak istemezsiniz. O yüzden iyice düşünüp veterinerinizle konuşarak karar vermeniz daha doğru olur. Normal mama kullanmaya karar verirseniz de bence düzenli tahlillerini yaptırarak değerlerini kontrol edin ihmal etmeyin.

Sselin1

bütce de önemli ama en azindan felicia, golosi tarzi mamalari tercih etmeye calisin ucuz mamalar fazla miktarda tuz, aroma kimyasal koruyucu vs icerdikleri icin ilerde cesitli saglik sorunlarina sebep oluyorlar. Dedigim mamalarin büyük paketleri hesapli felcia 12 kilo alirsaniz kilosu 19 liraya geliyor. Ayrica tavuk, yumurta, yogurt, tavuk cigeri yani sivi iceren gidalar vermeye calisin kedinizin böbrek sagligi icin ihmal etmeyin

benim erkek kedimde kısırlaşalı 1 ay oldu şuanda kısır mamayla yavru mamayı karıştırarak veriyorum kısır mamaya geçin derim yavru maması yaklaşık 1kg kaldı

Meltemmx32

Teşekkür ederim

Meltemmx32

Veterinerimiz petline önermişti ama o markanın sadece kısır kedi için tavuklusu var tavuklu sevmiyorlar foxy markayı denemeyi düşünüyorum kısır mama olarak kedim bana göre de biraz zayıf geliyor bi hastalık geçirdik ondan sonra kilo almaz oldu kısır mama almazsam petline düşünüyorum

Meltemmx32

Teşekkür ederiz bol bol su içiyor