Kedim Mantar Olmuş Olabilir Mi?

lavi

Merhaba aralık ayında kedimi kısırlaştırdığım için daha kaliteli bir mama almaya karar verdik bu mamada n&d markasının yüksek proteinli bir mamasıydı herşey iyi gidiyorken mamadan 1 hafta sonra kedimin sağ alt memesinde böyle kızarıklıkşar başladı bizde alerji iğnesi vurduk birkaç yerde araştırdığımda da bu mamadan alerji olduklarını öğrenmiştim bu yüzden rahatlamıştık. fakat bugün baktığımda kızarıklığın yayıldığını hatta bazı yerlerde tahriş olduğunu görüyorsunuz + olarak tüy dökülmesi ve kendini çok yalamaya da başladı. aşıları yaklaştığı için pire girdiğini bile düşündük, maması yüksek proteinli olduğu için alerji yapmış olabilir mi? veya mantar olmuş olabilir mi?

1 CEVAP

mavitilki

Mantar başlangıcı olabilir ancak mantar kedinizin bağışıklığı düştüğünde çıkar. Mama tavukluysa tavuk alerjisi olabilir. Veterinerinize gidin tekrar mantar olup olmadığını kontrol etsinler kara ışık altında. Değilse mamayı değiştirin, kuzulu ya da balıklı alın.