Kedimin Tüyü Dökülüyor Diyenlere Özel

TATA4242

Demek istediğim buydu arkadaşlar,işim gerekçesiyle yaklaşık 1 aydır tüy bakımı yapmadım,tüy dökülmesi bu aylarda fazla olur diyordum,işde kanıtı :)
Benim bir kaç tane tarak var,onlara gıcık oluyor.Bende bununla temizliyorum.Takviye kullanın geçer diyenleri duyar gibiyim,ama öyle olmuyor.Emin olun şu silikon eldivenle,sizin kedinizi tariyim,bu kadar kıll çıkartırım.Yalnızca 1 ay taramayın bana verin.Vet.hekimde tüy sorunu ile alakalı olarak soru cevap kısmında benim söylediklerimi söyledi.Gerekli tahliller yaptırıldı,ama sorun çıkmadı.Bu başlığı tüy sorunu olarak başlık açanlar için açtım.Mevsimsel geçiş dönemlerinde maalesef bu kadar tüy dökülmesi normal ama diğer aylarda bunun 10 da 1 i anca çıkar.

10 CEVAP

Beyzanurtzlk

Benim kediler eldiveni taktığım an kaçıyorlar ???? asla küçüklüklerinden beri alıştıramadım...

mavitilki

@Beyzanurtzlk benim kdilerim de sevmiyor eldiven tarağı. Geçenlerde fark ettim hayvanları resmen statik elektrikle çarpıyor tarak. Bu yüzden ben de yeni tarak arayışına geçtim ve furminator aldım. Biraz pahalı ama ömürlük ve işi çözecekse çözsün diye aldım siz de düşünebilirsiniz.

sarmanbirkedi

Çok doküyormuş garip. Benimki bunun çeyreğine dokuyordur

Fel__2

Aynı eldivenle bende tarıyorum bu ara çok tüy döküyor ama en fazla 3 4 dk sonra kaçıyo malesef

TATA4242

Eldivenden kaçıyorsa,tarak kullanın,furminatör olur,pire tarağı olur,çok etkililer.Furminatör ile silikon tarak çok benzer özellikde.Tek taramada ikiside bu dönemde bebek yastığını dolduracak kadar tüy çıkartabilir.Birde Mart Nisan Mayıs ayları toplamında yetişkin boy yastık kolayca dolabilir,bedava yastık :):)İki kediniz varsa eşinizle kedi tüylü yastık yapabilirsiniz :)

TATA4242

Aslında benim kedide kaçar ama kaçtığı zaman kızacağımı ve ödül maması vermeyeceğimi bildiğinden,denemiyor açıkcası,yazık gariban hazır olda bekliyor,bazen kafa tutup mecburen gine boyun eğdiğide oluyor :):)

Kubyusbaskent

Bu eldiveni bizde aldık lakin pek etkili değil diye düşündük. Tararken biraz bastırıyor musunuz? Kullanımı nasıl yapiyorsunuz.?

TATA4242

Bastırarak yapın ve tek sefer değil,furminatördede 10-20 dk kullanım yapılması lazım,eldivende aynı şekilde.

TATA4242

Furminatör vs.daha fazla uğraştırıyor,eldiven kadar tüy almıyor ve aynı yeri eldiven tüy almayıncaya kadar yapmalısınız.Diğer taraflarıda aynı şekilde.İlk başda bir yandan başlayın,sonra diğer tarafa geçin,en son sırtı almaya başlayın.Çene altı ve baş,ve yüz tarafını parmağınızla,karın kısmı gine aynı şekilde eldivenin tümüyle daha narin bastırarak yapın

TATA4242

@sarmanbirkedi
Sen bana ver kediyi :) bak nasıl döküyorum :):)