Neden Yaş Mama?

Fel__2

Kediye direkt et haşlayıp vermek yerine neden yaş mamalar veriliyor? Yaş mama ne için gerekli? Bilgilendirir misiniz

6 CEVAP

mavitilki

@ygiz_mrtt yok haşlarsanız parazit yapmaz vitamin katmanıza da gerek yok :)

Sselin1

az suda fazla pisirmeden haşlayip direk verebilirsiniz. Hazir olarak vermenize gerek yok. Arkadaslarin dedigi konserve pratik oldugu icin tercih ediliyor. Zaman olmuyor et buzlukta oluyor vs. Ya da cesitlilik icin tercih ediliyor ornegin ben tavuk ve tavuk cigerini evde hasliyorum. Ama balikli mamalari hazir aliyorum. Somon, ringa, ton, yengec vs bir suru cesit bunlari evde tüketmedigimiz icin aliyorum. Yine geyik etli ordek etli mamalar da hazir tercih ediliyor.

ygiz_mrtt

Yaş mamalar daha pratik oluyor. Çünkü kedilere direk mama hazırlamak hem zahmetli, hemde dikkat gerektiren birşey mesela benim aram mutfakla iyi olmadığı için yapamıyorum ve internetteki tariflerde de çok fazla havuç ve kabak koyulduğu için güvenemiyorum. Ama evde hazırlanan daha sağlıklı oluyor. Eğer bu başlığın altına yazacak olan arkadaşlarım bize de tariflerini paylaşırsa sevinirim.

mavitilki

Bence et haşlayıp verin daha sağlıklı. Yaş mama pratik oluyor kokusu da hayvanları resmen çılgına çeviriyor o yüzden.

mavitilki

https://yemek.com/ev-yapimi-kedi-mamalari/ buradaki mamaların çoğunu denedim balıklı olanı hiçbirimiz sevmedik ama ne ben ne de kedilerim :D diğerlerini afiyetle yediler deneyebilirsiniz. ayrıca @ygiz_mrtt öğün öğün azar azar et haşlayarak da besleyebilirsiniz sadece etle :)

ygiz_mrtt

@mavitilki Pekala direk haşlayıp versem iç parazit yapar mı? Yoksa vitamin katıp mı vermeliyim?