Kedimde Kaşıntı Var Neden Olabilir?

Sut_lac

İki gündür Kedimde normalden fazla kaşıntı var gibiydi. Bugün de benim kollarımın iç kısmında şiddetli kaşıntı ve kızarıklıklar var internetten baktım dış parazit ya da pire olabilir kedide yazmışlar. Ev kedisi asla sokağa bırakmıyorum. 1bucuk ay oldu iç diş parazit aşılarını yaptıralı. İştahında ya da tuvaletinde herhangi bi değişiklik yok ne olabilir sizce?

2 CEVAP

LadyAndCat

Eğer piresi yoksa eminseniz...
Geriye mantar ve alerji seçenekleri kalıyor. Veterinere götürmelisiniz. Geçmiş olsun.

TATA4242

Mevsimsel geçişlerde daha fazla kaşınabiliyorlar.Dışarı çıkmıyorsa bile pire bulaşabilir ama bu aylarda pek olmaz.Broadline gibi bir iç ve dış parazit damlası yaptırıldıysa,pire yaşayamaz.Tahıllı içerik kullanıyorsanız ve tüylerinde seyrekleşme,matlık gibi bir durum var ise alerjide olabilir.