Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Unicat kedi kumu

Sselin1
Sselin1

117167 Puan

Siteden bir arkadaşın önerisi ile alıp denedim sizinle de paylaşmak istedim denemek isteyen olursa diye :) feles, woow tarzi bir kum yani bildigimiz betonit degil. Vaat ettigi gibi kesinlikle tozutmuyor. Kaba boşaltirken sıfır toz. Kumun yapisi yumuşak 7 L. Kutuda satiliyor ama daha hafif. Kutudan dökülmüyor kutunun icinde bir posette bulunuyor kum.
Bir kaç gündür kullaniyorum dedigim gibi kum tozutmuyor ama kolay aşinan bir yapisi ver elimi gezdirince elime parcalari yapisti biraz rahatsiz oldum acikcasi betonit kumda boyle parcalar olmuyor. Belki feles veya woow bu konuda daha basarilidir bir dahaki sefere feles denemeyi dusunyorum.
Performans olarak memnun kaldim koku sorunu yok zaten karbonlu bir kum. Topaklanma da gayet iyi yalniz yumusak bir yapisi oldugu icin kumu az koyarsaniz betonit kuma göre daha cok camurlaşacaktir. 7 litresini 24 liraya aldim diger kutulu kumlara göre gayet hesapli. Garden mix, paticat adli kumlari da alip denedim sonuc olumsuz hem betonit hem tozsuz bir kum oldgunu düşünmüyorum artik. Baska arayişa girmeyecegim yani :)13 CEVAP

Bcanaydn
Bcanaydn

4180

Bende burdan tavsiye üzerine aldım ilk gün çok iyi geldi gözüme ama patilerine yapışım kalıncaya karar o büyük kum tanelerini patilerinden alana kadar offf:) ve sürekli kürekle alırken kürek yapış yapış oluyordu sanki o ıslaklık Gitmiyor gibi oluyordu denemediğim kum kalmadı benimde


Sselin1
Sselin1

117167

Benim kedilerimin patilerine yapişmadi. Ama dediginiz gibi kum az olursa kesinlikle çamurlaşacak bir yapida. Henuz 3 gündür kullaniyorum. Normlade reflex kirmizi, mirmir karbonlu garden mix gibi kumlari 10-14 gün arasi döküyorum. Döktüğüm kumlar yeniymis gibi hic kötü kokmuyor. Bu kum böyle performans verecek mi bilmiyorum. Evet kumun tozsuz olmasi onemli ama 10 günde çiş kokan bir kumu da tercih etmem. Bir hafta sonra bunu da test ederim. :)


Sselin1
Sselin1

117167

4-5 gün gibi kisa bir zamanda kokmayi başaran bir kum :) yarın hepsini dökecegim disariya koku vemiyor ama yaklastigimda aldigim koku rahatsiz edici zaten tozsuz olsada tozlu gibi yapisi tekrar almayi düşünmüyorum. Denemek isteyenler vardi bence denemesinler. Simdilik reflex ile devam :)


Catloveerr
Catloveerr

13033

Woow da bu şekilde yumuşak ve kabın kenarları ıslanınca çamurlaşmıştı. Aslında çok iyi kum ama pahalı bana göre.


Sselin1
Sselin1

117167

Evet yapi olarak aynilar unicat ucuz ama koku sorunu var. Diger özellikleri de zaten mukemmel degil. Feles 8 lt 40 lira ama 55 gün kullanim süresi oldugunu söylüyor bu acidan bakarsak ekonomik bir kum. Ama basarili mi bilmiyorum. Royal feles diye bu tarz bir kum daha var denemek istyordum ama reklami var kendisi yok kumun. :)


Kevserhaksever
Kevserhaksever

10944

Ay bende deneyecektim hiç el atmıyorum o zaman mır mır ve reflex devam bende. Teşekkür ederim bir dertten kurtuldum sayenizde :)


Catloveerr
Catloveerr

13033

Feles 55 gün gidiyorsa gerçekten fiyatı çok iyi. Proline bentonit kum kullandınız mı? alışveriş yaptığım sitede bi onu buldum. 5 lt alayım dedim ama


Kevserhaksever
Kevserhaksever

10944

Proline kullandım ama 1 hafta falan dayanabildim idrar kokusu çok oluyordu malesef. :)


Catloveerr
Catloveerr

13033

Teşekkür ederim yorumlar da olumsuzdu vazgeçtim


onurtemiz
onurtemiz

115622

Feles şu an da en iyisi mi sizce Ever Clean’den sonra ?


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 198 Görüntüleme
  • 13 Cevap
  • 3 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 20658 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR